В анексованому Криму суд заборонив Меджліс

Новини України / новини
1 635
0
В анексованому Криму суд заборонив Меджліс

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму ухвалив заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова.

Про таке рішення суду повідомляє сайт "15 минут".

"Суд вирішив адміністративну позовну заяву прокурора Республіки Крим в інтересах невизначеного кола осіб задовольнити й визнати об'єднання, іменоване "Меджліс кримськотатарського народу", екстремістською організацією й заборонити його діяльність", - оголосила голова колегії "суддів" Наталя Терентьєва.

Рішення можливо оскаржити впродовж місяця, уточнює "Крим. Реалії".

Після оголошення вироку присутні негайно покинули залу.

На вулиці перший заступник Меджлісу Наріман Джелял пообіцяв присутнім, що члени Меджлісу подаватимуть апеляцію й шукатимуть усі можливі шляхи для європейського суду.

Як відомо, заборону Меджлісу кримських татар ініціювала скандально відома ставлениця Кремля Поклонська. Формальним приводом для відповідного позову стало звернення п'яти "кримськотатарських організацій".

25 квітня суд долучив до справи рішення так званої "прокурора Криму" про припинення роботи Меджлісу від 13 квітня.

"Верховний суд" Криму також долучив до справи матеріали 40-річної давності, повідомив глава Центрвиборчкому Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв.

Як відомо, 18 квітня Мін’юст Росії вніс Меджліс кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об'єднань, діяльність яких зупинено в РФ "у зв'язку зі вчиненням ними екстремістської діяльності".

Цей крок засудили Україна, низка міжнародних організацій і правозахисників. Кримські татари вважають це переслідуванням і обмеженням прав корінного народу Криму.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що питання про заборону діяльності Меджлісу кримських татар на півострові є "внутрішньоросійським питанням", і Росія не збирається дослухатися до "рекомендацій" ззовні.


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Міла Куніс народилася не Мілою: справжнє ім’я актриси та історія її будинку у Чернівцях
12 107
На рідну Буковину "на щиті" повертається захисник Степан Малайко
9 217
«Тіньовий куратор» нардепів від «Слуги народу» з Буковини тікав із місця ДТП
8 244
Спалене місто над Дністром: як давній Василів впливав на життя Київської Русі - відео
4 980
У Чернівцях сталася масштабна пожежа: палав будинок - відео
3 846
Спека до +33, а потім різке похолодання: погода на Буковині наступного тижня
3 677
Місцеві можуть подешевшати, а привізні – здорожчати: скільки у Чернівцях коштують кавуни
3 365
Знову гірка втрата: загинув захисник із Буковини Філарет Шестакович
2 813
Зі стравами з печі, виставками живопису та концертом: у Чернівцях триває фестиваль ветеранської культури
2 263
Представники громад Чернівецького району проходять вишколи з національного спротиву
2 086