Відстрочка стосується лише економічної частини угоди про асоціацію, - Клімкін

Події на Сході України / Новини України / новини
1 088
0
Відстрочка стосується лише економічної частини угоди про асоціацію, - Клімкін

Некоректно говорити, що вступ в силу угоди про асоціацію відкладається і вона виконуватися не буде. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін у телепрограмі НАЙЕМТіме.

Зокрема, він запевнив, що після ратифікації угоди про асоціацію, яка відбудеться вже наступного тижня, вона буде виконуватися. При цьому відстрочка стосується лише його економічної частини (угоди по ЗВТ), в той час як преференції у політичній частині будуть діяти негайно після його вступу в силу.

Так, у політичній частині будуть реалізовуватися преференції для України в питаннях безвізового режиму, міграції, інших сфер взаємодії між Україною та ЄС.

На питання, чи є компроміс щодо відтермінування набрання чинності угоди про асоціацію результатом шантажу з боку Росії, міністр закордонних справ фактично визнав, що був шантаж, причому більше Євросоюзу, ніж України.

"Росії хочеться відчувати, що вона впливає на світові процеси", - заявив глава МЗС України.

Разом з тим, питання, що випливає, чи можлива ситуація, коли по проходженню цього року Росія знову зажадає відкласти виконання угоди, Клімкін заявив, що вимогам РФ, таким як зміна тексту асоціації, є межа, і вона не буде перейдена ні за яких умов.

"Текст угоди ми ніколи не змінимо. Це абсолютне питання. Якщо б ми пішли на поступки і поміняли текст - це було свідчення повного підпорядкування Росії. Разом з тим, зміни поправок і тарифів у договорі - це зовсім інше. Але текст залишиться недоторканний - крапка", - заявив Клімкін.


"Дзеркало тижня"
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У центрі Чернівців відкрився перший в Україні рекрутинговий центр 108 батальйону бригади "Едельвейс" - фото
«Долар слабшає через глобальні зміни»: чому долар у світі дешевшає та чого чекати українцям
Смертельна аварія у Чернівцях: водій автомобіля збив велосипедиста
«Стояли впритул до ворога»: прикордонник з Буковини про бої на Донеччині
ексклюзив
На Буковині синоптики попередили про пориви вітру
Масована нічна атака РФ: ракети летіли на Львів, під ударом захід України
28 червня, 2025
З нагоди Дня Конституції України на горі Веприк розгорнули 20-метровий прапор - фото
«Не завжди діти відразу говорять про це»: скількох педофілів засудили на Буковині за останні п’ять років
ексклюзив
«Тато – мій ангелик»: дружина загиблого воїна з Буковини просить визнати його Героєм
Сьогодні на Буковині попрощаються із воїном Віталієм Шалаєвим