Із тестів ЗНО вилучили твори про Голодомор

новини
2 587
0
Із програми ЗНО з української літератури на 2012 рік забрали романи про Голодомор. Ані "Марії" Уласа Самчука, ані "Жовтого князя" Василя Барки у переліку обов’язкових творів немає.

- У шкільній програмі для старшокласників обидва ці твори, що описують величезну трагедію українського народу – геноцид ‘32-33 років, рекомендовані для додаткового, тобто самостійного читання. І лише школярі з філологічним напрямом навчання обов’язково вивчають роман Уласа Самчука "Марія". Вивчають, але у ЗНО про нього не згадано, – констатують у Центрі досліджень визвольного руху.

Історик Володимир В’ятрович, член Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду ‘32-33 років в Україні, вважає, що міністерство освіти проводить системну політику зміни шкільних програм із предметів, котрі формують у дітей українську національну свідомість.

"Вилучено саме твори, які не просто є зразками високохудожньої літератури, а присвячені одній із найбільших трагедій українців – Голодомору, - каже Володимир В’ятрович. - Це є свідченням цілеспрямованої державної політики і продовженням спроб Дмитра Табачника приховати сторінки української історії.

Нагадаємо, у лютому цього року міністерство освіти заявило, що в новому підручнику з української літератури за 11 клас не буде роману Василя Барки "Жовтий князь", натомість з’явиться розділ, присвячений російськомовним поетам.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.