Газовики Буковини розповідають, як вберегтися від отруєння чадним газом*

новини
468
0
* Пресреліз

Опалювальний сезон – це не лише тепло й комфорт в оселі, а й підвищена відповідальність.
Чадний газ (CO) – невидимий і без запаху. Навіть його незначна концентрація у приміщенні може становити серйозну загрозу для життя та здоров’я.

Газовики Буковини розповідають, як вберегтися від отруєння чадним газом*


Він утворюється у несправних пальниках (переважно газових колонках), у погано провітрюваних приміщеннях, при неправильному користуванні газовими приладами, а також у разі встановлення газових колонок чи котлів з відкритою камерою згоряння поруч із витяжкою з примусовою вентиляцією.
Основні симптоми отруєння чадним газом: запаморочення, слабкість, нудота, порушення координації рухів, прискорене дихання.

У такій ситуації потрібно:
- негайно покинути приміщення та вивести потерпілого на свіже повітря;
- послабити одяг, щоб полегшити дихання;
- піднести до носа тампон, змочений у нашатирному спирті;
- дати постраждалому міцний чай або каву;
- викликати швидку допомогу за номером 103;
- повідомити аварійно-диспетчерську газову службу за номером 104.

Важливо: виявити чадний газ без спеціального приладу неможливо. Тому Чернівецька філія "Газмережі" радить встановити у приміщенні детектор CO та суворо дотримуватися правил безпечного використання газу в побуті.

Також рекомендуємо звернутися до спеціалізованої організації, яка має дозвіл управління Держпраці в Чернівецькій області, для перевірки димових та вентиляційних каналів.
Користуючись газовими приладами, обовֹ’язково забезпечуйте доступ повітря в приміщення!

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.