Фахівці зі спілки спелеологів України, а також науковці Чернівецького національного університету сьогодні досліджують печеру "Попелюка", що в Чернівецькій області. Про це повідомив Дмитро Павел, начальнки відділу з питань туризму ОДА.
- Наразі досліджено 93 кілометри печери, - сказав він. - Дослідження ускладнюється тим, що під цас повені печера була залита водою, бурхливий потік спричинив до часткових обвалів. Зараз пробурили ще один вхід в печеру, він майже на кордоні з Молдовою.
За словами Д.Павела, в результаті досліджень в печері уже зроблені виідкриття і всеукраїнського, і навіть світового рівня. Коли дослідження буде завершено, можна буде шукати інвестора, щоб в майбутньому "продавати" печеру як туристичний об’єкт. Нарзі ж удеяких місцях печери перебування туристів поки що не зовсім безпечне.
Для довідки
Гіпсова печера "Попелюшка" - унікальний витвір природи. В печері - багате внутрішнє "оздоблення", якому немає аналогів у Європі.
Різні джерела наводять різні дані щодо довжини підземних галерей (у трьох ярусах) "Попелюшки" - до навіть 150 км. Відповідно, її ставлять за довжиною на 3-е - 1-е місця в світі (!!!) серед гіпсових печер. Назва ж печери пояснюється тим, що в 1977 році, коли чернівецькими спелеологами в одному з кар'єрів Буковини було виявлено невелику тріщину - вхід до печери, її брудний і непривабливий хід не викликав спочатку ентузіазму в дослідників, і печеру назвали "Попелюшка". У її відкладеннях печери було виявлено мінерал бьорнесит. Дотепер його зустрічали лише на дні багатокілометрових океанських западин.
29-11-2010, 15:16
0
2 032