Українські продукти містять ГМО

новини
1 699
0
Жоден український споживач не може бути застрахований від придбання продукції, яка містить генетично модифіковані організми (ГМО).
У 6% зразків, відібраних для дослідження Держспоживстандартом, їхня частка перевищила допустимі норми. Не стали винятком і деякі товари з маркуванням "без ГМО". Погіршенню ситуації сприяє те, що серйозне покарання за ці порушення законодавством не передбачено, пише "КоммерсантЪ-Україна" в статті "Без ГМО не обошлось".

За даними Держспоживстандарту, в 5,9% товарів, перевірених відомством з початку року, вміст ГМО перевищує допустиму законом межу в 0,1%.
Генетично модифіковані організми виявлені в хлібобулочних, кондитерських, м'ясних, ковбасних виробах, в м'ясних напівфабрикатах і молочній продукції. Всього з початку року комітет перевірив понад 11 тисяч зразків. Примітно, що ситуація практично не змінилася з минулого року, коли комітет зафіксував ГМО в 5,4% зразків.

До 10% продукції, в якій знайдені ГМО, були з позначкою "без ГМО", повідомив начальник науково-дослідного центру випробувань продукції Держкомітету з питань технічного регулювання та споживчої політики Володимир Семенович.

"Практично всі м'ясокомбінати використовують для виробництва м'ясо-ковбасних виробів дешеве імпортне м'ясо з вмістом ГМО. За допомогою генно-модифікованих технологій іноземні виробники м'яса скорочують термін досягнення тваринами забійного віку і вирощують птахів з крихітним тільцем і величезними окостами", - розповіло джерело на великому м'ясопереробному підприємстві.

Повідомити назви компаній, в продукції яких виявлено ГМО, у Держспоживстандарті відмовилися.

За законодавством, вміст ГМО вище 0,1% у харчових продуктах в Україні заборонено і дозволяється тільки у зареєстрованих в державному реєстрі продуктах з інформацією про це на етикетці. Цікаво, що в цьому держреєстрі поки не зареєстрований жоден продукт.

Негативний вплив ГМО на організм людини вченими поки не доведено, і кожен може вирішувати для себе сам - вживати продукцію з ГМО чи ні, для цього і була введена вимога про обов'язкове маркування.

http://tsn.ua/ukrayina/gmo-viyavili-navit-u-tovarah-z-markuvannyam-bez-gmo.html
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

15:59
«Збільшує простір нашої безпеки»: Зеленський показав зброю українського виробництва — фото
15:44
В Україні зниклими безвісти через війну вважають майже 63 тисячі осіб
15:38
Україна за місяць суттєво скоротила імпорт електроенергії
15:16
Хотіли нелегально продати "трофейну" зброю: на Буковині СБУ викрила шістьох ділків
14:56
Люди з цією групою крові старіють повільніше: причини та пояснення
14:28
У Чернівцях п'яний водій без прав врізався в електроопору
14:17
Що дає застосування сучасних виробничих процесів у металообробці?*
реклама
14:06
Нічний екстрим з пострілами: на Буковині затримали "туристів" на кордоні з Румунією
13:42
У Чернівцях судитимуть чоловіка за постійне домашнє насильство над сестрою
13:26
У Москві підірвали організатора "тітушок" та батальйону "АрБАТ" Армена Саркісяна
13:06
У Чернівцях судитимуть 16-річного хлопця за продаж наркотиків
12:46
"Не підлягає ремонту": Маск оголосив, що готує закриття USAID
12:33
«Тут практики багато, а теорії мало»: як проводять уроки «Захисту України» в 10-11 класах у Чернівцях
12:15
Курс валют у Чернівцях 3 лютого
12:00
Майже 400 тисяч на місяць: хто в Україні найбагатший пенсіонер
11:48
Собака впав у колодязь, а кіт заліз на дерево. У Чернівцях врятували пухнастиків - фото
11:38
Хворих стає більше: на Буковині перевищений епідпоріг захворюваності на ГРВІ
11:24
На Буковині водій "жигулів" збив пішохода
11:10
Буковину припорошило снігом: на трасах усю ніч працювали дорожники
11:01
Треба фільтрувати, щоб зберегти здоров’я: актуальні пропозиції від виробника фільтрів для води*
реклама
10:58
На Буковині авто врізалося в огорожу, 21-річний водій загинув на місці
10:47
Ще одна смертельна пожежа на Буковині: в охопленій вогнем хаті виявили тіло пенсіонера
10:33
Моторошна пожежа у Чернівцях: горіла квартира, на кухні знайшли тіло власника
10:24
У Чернівцях без води залишилися 20 багатоповерхівок: перелік адрес
10:17
Наліпили рекламу на старовинний будинок, ще й без дозволу: у Чернівцях виписали 14 штрафів
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм