Партія регіонів має започаткувати діалог зі "Свободою"

новини
1 238
0
Доцент політології Києво-Могилянської академії Андреас Умланд зазначив у розмові з Deutsche Welle, що навіть за попередніми результатами місцевих виборів можна помітити поляризацію політичних настроїв в Україні.

Передусім увагу, на його думку, слід звернути на те, що націонал-демократичні партії на заході України витіснені ультра-націоналістами з ВО "Свобода".

Причин для посилення популярності ультра-націоналістів в Україні німецький експерт виділяє кілька.

"Це має стосунок до світової економічної кризи, яка сильно зачепила Україну. Свою роль відіграли й конфлікти, а потім і розпад "помаранчевого" табору. Часта присутність активних діячів "Свободи" в дискусіях на центральних каналах телебачення зробила значний внесок в успіх партії на виборах.

Звісно, всі ці чинники не спрацювали б за умов продовження сталого євроінтеграційного курсу України, переконаний Умланд. Водночас з початку зміни влади в Україні такий курс помітно послабився. Тобто, як пояснює експерт, європейська інтеграція декларується, однак активного втілення декларацій немає. Натомість звернення України в бік Москви, Росії, відмова від інтеграції в НАТО, які відбуваються з початку президентства Януковича, створили плідний ґрунт для популяризації ультра-націоналістичних ідей.

Попри полярність поглядів Партії регіонів і ВО "Свобода", у цих політичних рухів може бути навіть більше можливостей для діалогу, ніж здається на перший погляд.

"Багато спекуляцій зосереджені навколо того, що піднесення "Свободи" не обійшлося без таємної допомоги Партії регіонів. Передусім заради того, щоб досягти ще більшого розколу в "помаранчевому" таборі", - каже німецький політолог.

Умланд вказує на те, що поки успіх "Свободи" має регіональний характер. Однак за нинішніх обставин у неї є шанси досягнути й входження до Верховної Ради. Якщо довіряти екзит-полам, то нині в загальноукраїнському масштабі ВО "Свобода" набирає понад 5 відсотків.

"Проблема в тому, що ВО "Свобода" є не просто право-популістською, а правоекстремістською політичною силою. Вона входить до європейського альянсу правоекстремістських партій, разом з французьким "Національним фронтом" Жан-Марі ле Пена, Британською національною партією Ніка Ґриффіна, партією "За праву Угорщину" ("Йоббік"), - каже Умланд.

Відтак експерт попереджає, що присутність ультра-націоналістів у Верховній Раді може зашкодити міжнародному іміджу України.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

12:46
"Не підлягає ремонту": Маск оголосив, що готує закриття USAID
12:33
«Тут практики багато, а теорії мало»: як проводять уроки «Захисту України» в 10-11 класах у Чернівцях
12:15
Курс валют у Чернівцях 3 лютого
12:00
Майже 400 тисяч на місяць: хто в Україні найбагатший пенсіонер
11:48
Собака впав у колодязь, а кіт заліз на дерево. У Чернівцях врятували пухнастиків - фото
11:38
Хворих стає більше: на Буковині перевищений епідпоріг захворюваності на ГРВІ
11:24
На Буковині водій "жигулів" збив пішохода
11:10
Буковину припорошило снігом: на трасах усю ніч працювали дорожники
11:01
Треба фільтрувати, щоб зберегти здоров’я: актуальні пропозиції від виробника фільтрів для води*
реклама
10:58
На Буковині авто врізалося в огорожу, 21-річний водій загинув на місці
10:47
Ще одна смертельна пожежа на Буковині: в охопленій вогнем хаті виявили тіло пенсіонера
10:33
Моторошна пожежа у Чернівцях: горіла квартира, на кухні знайшли тіло власника
10:24
У Чернівцях без води залишилися 20 багатоповерхівок: перелік адрес
10:17
Наліпили рекламу на старовинний будинок, ще й без дозволу: у Чернівцях виписали 14 штрафів
09:54
Буковинські легкоатлети стали чемпіонами України
09:40
"Винні мають бути покарані": Сирський відреагував на серію нападів на ТЦК
09:18
Сьогодні - день народження Епіфанія: цікаві факти про видатного буковинця
08:53
Трамп заявив, що його адміністрація готує зустрічі з Росією та Україною
08:33
За минулу добу на фронті - 97 боєзіткнень. Росіяни втратили на війні ще 1300 окупантів
08:15
Премʼєр Великої Британії закликає посилити санкції проти Росії та підтримувати Україну
08:00
Яке свято сьогодні, 3 лютого: що не можна робити, прикмети і у кого день ангела
07:45
Перехід ще однієї релігійної громади до ПЦУ та розшук 15- річного Данила Бакрева: головні новини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 3 лютого не буде світла
07:15
Спортсменам на замітку: вчені виявили користь куркуми під час відновлення м'язів
07:00
Погода на Буковині 3 лютого
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм