Названо продукти для поліпшення здоров'я нирок

новини / Здоров'я
2 169
0

Нирки - чудовий орган, що фільтрує відходи з крові, балансує електроліти і виробляє гормони, життєво важливі для загального стану здоров'я.

При цьому, згідно з дослідженням, на хронічну хворобу нирок страждають близько 10% населення світу, що становить майже 800 млн осіб, пише The IndianExpress. Урологи Пракаш Чандра Шетті та Нітін Шрівастава перерахували п'ять суперпродуктів, які покращують здоров'я нирок.



Чорниця

Чорниця багата на вітаміни і мінерали, містять антиоксиданти, такі як антоціани, які зменшують запалення і захищають від окисного стресу. У цих ягодах також мало натрію, калію і фосфору, що робить їх придатними для людей з проблемами нирок. Включення чорниці в раціон може допомогти регулювати кров'яний тиск і запобігти утворенню каменів у нирках.

Лосось

Ця риба має протизапальні властивості, які сприяють здоров'ю серцево-судинної системи. Вживання жирної риби може знизити рівень холестерину, тим самим знижуючи ризик захворювань нирок.

Капуста

Капуста багата на вітаміни, мінерали та антиоксиданти, особливо на вітамін К, який має вирішальне значення для згортання крові та міцності кісток. Завдяки низькому вмісту калію капуста підходить людям із захворюваннями нирок, яким необхідно обмежити споживання калію. Включення капусти в щоденний раціон може допомогти регулювати функцію нирок і поліпшити загальне самопочуття.

Часник

Часник містить аліцин, що має антибактеріальну та протизапальну дію. Регулярне вживання часнику допомагає знизити кров'яний тиск, запобігти серцевим захворюванням, пов'язаним із підвищеним рівнем холестерину, і захистити нирки. Додавання часнику в їжу не тільки покращує смак, а й забезпечує додатковий захист від захворювань нирок.

Кіноа

Кіноа багате на білок, клітковину, залізо і магній, а також інші поживні речовини. У ньому мало калію і фосфору, що робить ці зерна підходящою альтернативою для людей із проблемами нирок. Якщо зробити кіноа основним джерелом енергії замість інших вуглеводів, це може значно поліпшити здоров'я нирок.

При цьому доктор Шетті наголосив на необхідності гідратації, яка покращує здоров'я нирок. "Вода необхідна для вимивання токсинів і відходів із нирок, тому намагайтеся випивати щонайменше 8 склянок води на день, залежно від вашого рівня активності та клімату", - сказав він. Крім того, фахівець рекомендував скоротити споживання оброблених харчових продуктів, рафінованого цукру і продуктів з високим вмістом натрію, щоб зберегти здоров'я нирок.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:36
Президент відзначив захисника з Буковини орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня
19:19
НБУ випустив пам’ятну монету «Тримаймо стрій!» до річниці вторгнення РФ
18:59
Чим замінити каву: п'ять бадьорливих напоїв, які підвищать вашу енергію
18:48
У Чернівецькому перинатальному центрі народилося понад 600 дітей від початку повномасштабного вторгнення
18:33
На Буковині рятувальники фіксують різке зростання пожеж на відкритих територіях
18:17
Повітряні Сили ЗСУ знищили понад 26 тисяч ворожих цілей з початку повномасштабної війни
17:59
Уряд запровадив нові правила для обслуговування гуманітарних авто ЗСУ
17:54
У Чернівцях на декількох вулицях не буде води: перелік
17:41
Росіяни 20 разів атакували позиції ЗСУ під Покровськом: яка ситуація на фронті
17:19
Масниця-2025: яке її значення, чи є релігійним святом, головні традиції та обряди
16:59
Чернівецькі каратисти здобули кубок "Malanka cup 2025"
16:47
Чернівецький кардіоцентр - лідер в Україні за кількістю кардіовтручань
16:35
Вогонь знищив автомобіль: на Буковині за добу сталося чотири пожежі
16:17
Був мером одного з найбільших міст Канади: історія вихідця з Буковини
15:59
Уночі в горах - до мінус 13 градусів: погода на Буковині до кінця тижня
15:47
Захисника з Буковини Вадима Шевчука посмертно нагородили орденом «За мужність»
15:27
Тролейбус зіткнувся з автомобілем: у центрі Чернівців сталася ДТП
15:21
У поліції розповіли деталі стрілянини на вулиці Вокзальній у Чернівцях
15:17
Чернівчан просять достойно провести загиблого Героя Тараса Вакалюка
14:55
У Чернівцях на одній з вулиць обмежать рух транспорту через ремонтні роботи
14:28
"Ми вистояли тоді, вистоїмо і далі": відомі буковинці згадали про перший день війни
14:08
На Буковині зустріли загиблого Героя Володимира Максимова - фото
13:50
«Війна стала найважчим випробуванням для України»: командувач ОК «Захід» Володимир Шведюк – про три роки війни
ексклюзив
13:37
На Буковині жінка впала в криницю: її врятували сусіди
13:19
У Чернівцях затримали підозрюваного в стрілянині на вулиці Вокзальній
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм