Ukraїner зняв документальний фільм про святкування Маланки у селі на Буковині - відео

новини / Новини Чернівців / топ новини
5 412
0


На ютуб-каналі Ukraїner відбулася прем'єра документального фільму про святкування Маланки в селі Іспас на Буковині "Маланка. Зберегти дім".

Про це йдеться на сайті Ukraїner.

Головним героєм стрічки став український музикант, сопілкар гурту Kazka Дмитро Мазуряк, який відродив свято в рідному селі Іспас і 15 років поспіль підтримував традицію святкувати Маланку.

Під час масштабної зимової експедиції (з 2021 на 2022 рік) знімальні команди Ukraїner, як розповіли учасники проєкту на своєму сайті, відвідали низку сіл і міст, щоб зафіксувати, як українці в різних регіонах відзначають Різдво та Маланку. Ці напрацювання стали циклом мультимедійних історій "Зимові свята". У межах тієї ж експедиції одна з команд зафіксувала маланкування в буковинському селі Іспасі. Зйомки лягли в основу фільму "Маланка. Зберегти дім".



"Це були останні наші масштабні зйомки перед початком повномасштабного вторгнення. Ми прагнули зафіксувати традиції там, де вони можуть зникнути. Зрештою, наступного року в багатьох із цих сіл нічого не відбувалося. Війна. Режисер проєкту Ukraїner Микола Носок придумав одну з історій перетворити на документальний фільм. Фільм про Дмитра Мазуряка, який тоді жив на Оболоні, їздив на гастролі з усіма відомими виконавцями хіта “Заплакала і знов фіалка розцвіла”. Але щороку протягом останніх 15 років він повертався до свого села, аби зорганізувати там Маланку. Якби не він — не факт, що та традиція в селі ще б сьогодні жила", — написав на фейсбуці Богдан Логвиненко, засновник і керівник Ukraїner.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

16:19
Сім дешевих гаджетів, які допоможуть вам економити сотні гривень на продуктах
15:58
Україна та США вперше детально обговорили угоди про копалини
15:43
СБУ назвала імена генералів РФ, які наказали вдарити Іскандером по драмтеатру у Чернігові
15:36
Швеція надасть Україні найбільший з 2022 року пакет допомоги
15:18
Під приводом роботи в інтернеті: на Буковині шахраї ошукали жінку на понад 23 тисячі гривень
15:00
Вчені назвали найнебезпечнішу кавоварку: може отруювати вас щодня
15:00
Видалення каталізатора: покращення роботи двигуна чи ризик для авто?*
реклама
14:40
Спланували цілу спецоперацію, але вона зірвалася: на Буковині прикордонники затримали чоловіків, які тікали до Румунії

Колонка

Читають Коментують
У Чернівцях під час ремонтних робіт у кав’ярні виявили автентичний фасад
19 675
Депутатка Чернівців заявила, що хтось дав вказівку на знищення Калинівського ринку
5 769
30 березня: церковне свято сьогодні, особливі прикмети дня і чого не можна робити
4 365
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
4 242
Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
3 954
У Чернівцях відбувся всеукраїнський освітянський форум
3 912
На зупинку на Калинівському ринку витратять майже три мільйони
3 884
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
3 506
У Покровську загинув військовослужбовець Чернівецького обласного ТЦК
3 360
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
2 420

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм