Перший тиждень нового року принесе в Україну похолодання: прогноз погоди

новини / Новини України / Війна з Росією
1 195
0

Початок 2024 року принесе в Україну похолодання.

Про це повідомила синоптикиня Наталка Діденко у Facebook.




"Завтра, 2-го січня, ще буде досить стримано, навіть вдень більшість невеликих "плюсів". Хіба що дощ та вже мокрий сніг на півночі, заході та сході України провістять про зміну погоди. Південь та центр завтра, 2-го січня, втримаються від істотних опадів", – написала Діденко.

Упродовж 3, 4, 5 та 6 січня північні області України, східні та частина центру (Полтавщина, Дніпро з районами) опиняться під впливом арктичної повітряної маси.

"І не треба кидатися стереотипами "похолодання в Москві – то буде завтра в нас". Будь ласка! Бо це також один із зотлілих пережитків старої пропаганди і комплексу меншовартості. Навіть у прогнозі погоди. Похолодання в Україні зумовлене буде затіканням холодного повітря із Арктики. Воно, похолодання, йтиме до нас, проходитиме значну відстань і різні території. А одна цяточка в географічному сенсі не формує і не впливає ні на що. Вона, та цяточка, також опиняється на шляху холодної арктичної маси. І, як видно з оцієї прогностичної карти на ніч 4-го січня, отримає від атмосфери лютий мороз. Так їй і треба", – наголосила синоптикиня.

В Україні найбільші показники можуть десь досягати у нічні години -10-15°С, при проясненнях ще на 2-3°С нижче. Уникнуть морозів південна та західна частини України, там на тижні буде тепло та "плюсова" температура. Синоптикиня попередила про потужні температурні контрасти.

У Києві 2-го січня вночі ще буде тепло, до +2°С. А вдень, більше під вечір, температура повітря почне знижуватися до -1-3°С. Тому дощ переходитиме у сніг. До зміни погоди приєднається сильний вітер північно-західного походження. Надалі на тижні в Києві спостерігатиметься типова зимова погода – мороз та періодичний сніг. На дорогах відновиться ожеледиця.
Морози послабнуть, за попередніми прогнозами, 7-го січня.

"Підготуйтеся до похолодання, для кого воно прогнозується, повитягайте товстіші куртки, шапки, підошви, уважно стежте за уточненими прогнозами погоди, не піддавайтеся на будь-які стереотипи, провідайте стареньких родичів чи сусідів, занесіть їм м'якенький салат чи тортик, щоб легше жувати, подзвоніть подружкам, відпочиньте і не забуваємо ані на мить, кому не доводиться відпочивати, хто не сховається від морозу у теплому кафе і в кого нема під спиною затишного домашнього диванчика", – зауважила Діденко.

Нагадаємо, у Києві наприкінці 2023 року зафіксували три температурні рекорди. За багаторічними показниками така температура повітря у столиці відповідає 1 квітню.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.