В Україні фіксують нові випадки кору: де їх найбільше

новини / Новини України
985
0


В Україні упродовж 11 місяців 2023 року зареєстрували 55 випадків кору, із них 31 – у дітей віком до 17 років.

Про це повідомляє міністерство охорони здоров’я України.



Захворювання виявляли в 13 областях та столиці. Найбільше випадків:

на Тернопільщині — 12,
м. Києві — 10
у Львівській області – 7.

Серед дітей, які захворіли на кір у 2023 році, 12 % не мали жодного щеплення, 30 % — лише одне, у 20 % випадків інформації про вакцинацію не було.

В Україні було зафіксовано 5 точкових спалахів кору протягом 2023 року, які вдалося локалізувати і які не переросли в масові захворювання.
Влітку була організована загальнонаціональна кампанія з "наздоганяючої вакцинації". За 3 місяці пропущені планові щеплення надолужили 153 тисячі дітей.

Зараз вакцина є у кожній області. Вона є безоплатною. Щоби вакцинуватися за Національним календарем профілактичних щеплень чи надолужити пропущені щеплення, зверніться до педіатра або сімейного лікаря.

За Національним календарем, кожна дитина має отримати дві дози вакцини проти кору: в 12 місяців та в 6 років. Вакцина є багатокомпонентною, вона дозволяє сформувати специфічний імунітет проти кору, паротиту та краснухи або перенести захворювання легше та уникнути ускладнень. Ліків проти кору не існує, тому вакцинація — єдиний засіб захисту проти хвороби.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Як легше пережити перехід на літній час: поради лікарки із Чернівців
Мешканка містечка біля Буковини напала на жінку за зауваження щодо російської музики
Хочете жити довго - нарощуйте мускулатуру: чому потрібні силові тренування
Молодик їхав Чернівцями під час комендантської години із наркотиками в авто
Сьогодні світ спостерігав сонячне затемнення: як це було - пряма трансляція
Тарифи на газ та електроенергію в Україні: що зміниться із квітня
Українські десантники взяли у полон групу росіян на Курщині - відео
"Жодної совісті": Іво Бобул обурився брехнею, яку розповсюджують про нього шахраї

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм