«Їх просто залишили під ракетами»: в якому стані зараз діти, яких не пустили в укриття з собакою

новини / Новини України
2 098
0

Богдан та Саша разом зі своєю собакою. Фото: Тетяна Даниленко/Facebook

У Києві 14 грудня охоронець школи не пустив до укриття під час тривоги рідних брата і сестру через те, що вони були із собакою. Коли діти побігли шукати інше сховище, над ними ППО збила ракету. Через це вони пережили сильний стрес.

Наразі поліція відкрила кримінальне провадження через "залишення (дітей) у небезпеці" (ч. 1 ст. 135 Кримінального кодексу України), як повідомляв речник поліції Києва Дмитро Грищенко.

Виданню "УП.Життя" вдалося поспілкуватися із мамою постраждалих школярів – Любов'ю Овчинніковою. Жінка розповіла, у якому стані перебувають її діти – 11-річна Олександра та 12-річний Богдан.



"Сьогодні ми були у відділку поліції, з дітьми спілкувався психолог. Як сказав мені слідчий, директор відповідальності за інцидент не понесе, бо на той момент його не було і наказу охоронцеві не пускати дітей із собакою він не давав. Єдиний, хто, ймовірно, понесе відповідальність – це охоронець. У поліції мені сказали, що будуть розбиратися, уже відкрили кримінальне провадження", – каже Любов Овчиннікова.

Жінка додає, що у день інциденту діти не знали, що у бомбосховище їх не пустять з твариною, бо вони не вперше були там зі своїм собакою:

"Ми уже якось вночі ходили у це бомбосховище у школі – і нам ніхто нічого не казав".

Коментуючи стан дітей жінка зауважує – "вони молодці, добре тримаються", хоча стрес отримали чималий. Адже коли їх не пустили в шкільне бомбосховище, вони побігли у інше, яке розташовується за 3 хвилини від шкільного. Коли стався вибух, діти ще не встигли спуститися в укриття. Від переляку вони схопилися за голови і присіли, а дівчинка розплакалася.

"В мене діти дуже загартовані, бо вони пережили велику травму – втратили батька. Вони поводяться стримано і стрес зазвичай переносять у собі. У них немає нападів істерик. Єдине, моя доня, коли перенервується, у неї починаються сильні головні болі. Увечері після інциденту у неї теж дуже боліла голова. Також після стресу вона стає нервова, її все дратує, вона хоче усамітнитися і ні з ким не говорити. Така поведінка у неї триває протягом двох днів після стресу. Вона має його пережити в собі", – продовжує жінка.

Любов додає, після інциденту у шкільне укриття йти родина більше не має бажання.

"Сьогодні, коли була тривога, ми ходили в інше бомбосховище. До речі, саме я сказала того злощасного дня дітям йти у шкільне укриття, бо я була на роботі, а там, я знала, будуть вчителі, отже діти будуть під наглядом. А в іншому бомбосховищі, в яке ми ходили сьогодні – там часто нікого немає. Хоча б із людяності моїх дітей можна було пустити із собакою, і просто сказати, щоб наступного разу приходили без нього. (В результаті – ред.) їх без попередження просто не пустили – залишили на вулиці в момент, коли летять ракети", – каже пані Любов.


ФОТО: з сімейного архіву Любові Овчиннікової

Зауважимо, саме до цієї школи на початку повномасштабного вторгнення прийшов записуватися добровольцем голова родини – Юрій Овчинніков. Чоловік загинув минулого року у Запорізькій області у складі ССО "Азов".

Нагадаємо, 1 червня у Києві загинули троє людей, серед яких була 9-річна дитина. Їх не пустили до укриття поліклініки у Деснянському районі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Ви щодня додаєте це у напої. Названо продукт, який викликає сильний голод
Що робити із зів'ялими квітами: чотири способи, як створити з них декор для оселі
Чим вивести плями від кави: методи, від яких не залишиться навіть сліду
Ось що станеться з організмом, якщо взагалі не їсти овочі
Ці 5 кущів яскраво цвітуть навіть в тіні: ідеальні для темного саду
Чим відрізняється червона цибуля від звичайної: лікарка розкрила, що краще обирати
Які добрива збільшать урожай картоплі вдвічі: секрети від агрономів
Кожен бачить кіз, і тільки геній знайде метелика: підступна головоломка

Колонка

Читають Коментують
Українці масово скуповують нерухомість в одній із країн: які причини та скільки коштує там житло
197 866
На Буковині підприємець розвинув меблевий бізнес завдяки гранту
8 039
Крадуть світло в «сплячому» режимі: 3 прилади, які варто вимикати з розетки
7 004
Вимагали гроші з військових, онкохворих та їхніх родин: у Чернівцях викрили групу рекетирів
6 321
Зберігає у готівці шість мільйонів гривень: що задекларував мер Роман Клічук
4 333
Українці, у яких пенсія менш як 10 000 грн, отримають надбавку: як оформити
4 254
У житті 4 знаків Зодіаку скоро настануть зміни: на них чекають нові знайомства та фінансовий успіх
3 864
Квитки на історичний матч "Буковина" - "Вікторія" вже у продажу: де придбати і яка вартість
3 441
Півтора року тривало погодження: чому ЧТУ не змогло закупити нові тролейбуси
3 046
На Буковині засудили педофіла, який зґвалтував дитину
2 734

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм