Зарплати військовополонених: Зеленський підписав закон

новини / Новини України / Війна з Росією
1 734
0

Сьогодні, 2 жовтня, президент Володимир Зеленський підписав закон №9638 про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських, які потрапили в полон, та членів їх сімей.

Про це повідомляється на сайті парламенту.



Документом пропонується зберегти грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які потрапили в полон, а також зникли безвісти за особливих обставин, та можливість виплати їхнім сім’ям. Окрім тих, хто здався в полон добровільно.

Також законом уточнюється порядок виплати грошової компенсації військовослужбовцям та поліцейським за невикористані дні відпусток, за невикористані дні відпусток у разі загибелі (смерті) військовослужбовців та поліцейських.

Водночас передбачено удосконалення порядку виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби.

Окрім того, військовослужбовцю на підставі висновку ВЛК надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) із збереженням грошового та матеріального забезпечення. Тривалість такої відпустки визначається характером захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва). Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування становить не менше тижня та не може перевищувати в цілому чотирьох місяців підряд (крім випадків, коли законодавством передбачено більш тривалі строки перебування на лікуванні).

Верховна Рада ухвалила важливий законопроєкт №9638 про посилення соціального захисту військовослужбовців, поліцейських та деяких інших осіб. Законопроєкт підтримали 283 парламентарі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Купили будинок за 3000 доларів: дизайнерка з Сум переїхала у село на Буковині і веде блог
10 006
У прокуратурі розповіли, які поранення отримали поліцейські під час стрілянини на Буковині
6 670
З'явилося фото чоловіка, який стріляв у поліцейських на Буковині
6 166
На Буковині невідомий стріляв у двох поліцейських: введено спецоперацію
5 179
Школяр із Чернівців, який торік відмовився співати з росіянами, переміг на міжнародному фестивалі
4 555
«Відійшла ціла епоха»: померла багаторічна працівниця Чернівецького музею Марія Унгурян
4 100
Підтвердилася загибель зниклого безвісти захисника Віталія Шевчука з Буковини
4 019
У мерії Чернівців пояснили, чому на сходах з’явилися плити із зображеннями померлих
3 714
Поліг на Луганщині у 2024 році: у Чернівцях попрощаються із захисником Романом Пономаренком
3 699
«Оплатила проїзд, а тебе пробачають»: чернівчанин розповів про конфлікт із контролеркою
3 446