У знаковому для українців місці виявили ікони на честь московських святих - фото

новини / Новини України
6 309
0

Знаменитий Троїцький Мотронинський жіночий монастир, який розташований у реліктовому Мотрониному лісі, в знаковому для українців Холодному Яру, і досі перебуває у користуванні УПЦ (МП). Ба більше - в ньому досі "красуються" ікони на честь російських святих.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на публікацію в Telegram-каналі проєкту з очистки нашої країни від окупаційних маркерів та назв вулиць “Деколонізація. Україна".



Що відомо про російські ікони в Мотронинському монастирі

Активісти опублікували фото з православного жіночого монастиря, на якому видно, що стіни храму досі "прикрашають" зображення російських святих, яким повинні молитися відвідувачі.

"Це Мотронинський монастир у легендарному для української нації Холодному Яру, що на Черкащині. Ікони на честь московських та петербурзьких святих. Скільки часу ще будуть сидіти московити в сакральному для українців місці?" - йдеться у дописі.

Мова йде про святих Російської православної церкви Матрону Московську і Ксенію Петербурзьку.



Також активісти вимагають у представників СБУ звернути увагу на це неподобство.

До речі, в селі Грушківка, що знаходиться біля того ж Холодного Яру, активісти знайшли ще й пам'ятник радянським воїнам із забороненою в Україні символікою, який теж вимагають демонтувати.

"Серп і молот, радянська батьківщина та альошки. А це сакральні для українців місця. Надіслали звернення з вимогою демонтувати це ганьбисько", - йдеться у публікації "Деколонізація. Україна".



Що відомо про монастир

Зауважимо, що Троїцький Мотронинський жіночий монастир був заснований як чоловічий у XVI столітті. Від 1911 року він діяв як жіночий монастир.

Після перевороту 1917 року та громадянської війни, настає найважчий період в історії Мотронинського монастиря. Він потерпав від численних набігів банд, в тому числі та загонів червоноармійців.

В 1918-1922 роках монастир став осередком українського повстанського руху, який очолили отамани брати Чучупаки.

Однак після того, як радянська влада "закріпилася" на українських землях, храм почав руйнуватися і перестав виконувати свою роль святилища.

В 1991 році Мотронинський монастир був повернутий церкві. Силами релігійної громади та черниць цей древній монастир був відреставрований й зараз повертає собі славу однієї з найбільш значущих святинь України.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують