RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


У Чернівцях сьогодні, 8 вересня, розпочався уже 14-ий міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz.

Відкриття відбулося у Літературному целанівському центрі, пише molbuk.ua



Як розповіла у коментарі для ЗМІ директорка міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Євгенія Лопата, основною фокусною програмою цьогорічного фестивалю є те, що на ньому презентують книжки, видані в Україні впродовж останніх півтора року повномасштабного вторгнення.

"Це книги, які є фіксацією і рефлексіями на війну проти України. Письменники, які їх створили, - люди, які підтримують і обороняють Україну. Це наші захисники, які служать у ЗСУ, та волонтери. А також ті, що виступають за кордоном, розповідають про Україну і є нашими амбасадорами. Ці книги зараз дуже "на слуху" в Україні. Колись вони будуть вивчатися в історії літератури як книжки, які фіксували війну, і це дуже важливо", - каже Є. Лопата.

Вперше за 14 років фестивалю організатори наважилися проводити винно-книжкові дегустації.

"Ми давно хотіли робити цей проєкт, але завжди якось було не на часі. Велика війна навчила не відкладати на завтра. Тому вирішили реалізувати проєкт, який давно виношували", - пояснює директорка корпорації.



У винні дегустації інтегрована літературна програма.

"Ми куштуємо вина українських виноробів і з Закарпаття, і з півдня України. Тож це такий дискаверинг, де можемо ознайомитися з різними видами вина. У Чернівцях таке відбувається вперше. Ми подумали: хто, як не поетичний фестиваль, мав би проводити винну програму, тим паче, що ми насправді вже дуже багато років і так у неї вже інтегровані?" - розмірковує Євгенія Лопата.

За її словами, цьогоріч на фестивалі – лише на одного учасника читань-іноземця менше, ніж зазвичай. Один із учасників виступає через Zoom, не зміг приїхати через стан здоров’я.

"Ніхто з тих, кого ми запросили, не відмовився з причини війни. Для учасників із Ізраїлю ситуація війни дуже добре знайома. Тому в них у принципі немає страху їхати в країну, де триває війна. Проблемніше з іншими країнами на кшталт Швейцарії. Але це ті люди, які в своїх колах багато років підтримують Україну, у тому числі впродовж повномасштабного вторгнення. Нам було важливо, щоби вони приїхали на фестиваль і побачили Україну зсередини. І ми їм створили привід для приїзду. Натомість маємо прекрасних поетів із хорошою європейською поезією, яку слухаємо в Чернівцях. І це теж дуже нетипово, адже в Україні зараз виступи закордонних письменників – це велика рідкість", - зазначила директорка літературної корпорації.



Нагадаємо, сьогодні ввечері, о 19.00, у залі "Медіа" готелю Central Magnat Cinema (вул. Кобилянської, 36, 1-й поверх) письменники Юрій Андрухович, Христя Венгринюк, Андрій Любка презентують антологію "Воєнний стан", що стала знаковою у 2023 році.
Передмову до цієї збірки написав Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний. Це 50 історій від 50 різних українських письменників і письменниць, написані після початку повномасштабного вторгнення.

Всю програму заходів упродовж трьох днів читань можна переглянути тут.

Як відомо, 8-10 вересня у Чернівцях розпочалися 14-ті міжнародні поетичні читання Meridian Czernowitz. Учасниками стали як відомі, так і молоді поети й поетеси з Австрії, Ізраїлю, Німеччини, Швейцарії та України.

У програмі — літературні читання, презентації нових книжок, публічні дискусії та винно-книжкові дегустації.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
8-09-2023, 18:29
Коментарів 0 Переглядів 1 140

Теги -

Богдан Магаляс - медик родом із Кельменеччини

Відзначили нагородами військових, правоохоронців, волонтерів, службовців.
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Велика проблема» - закінчуються сквери. Блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.
«Коротка людська пам'ять…» Блог Надії Будної
Минуло 40 днів, як під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку загинув мій племінник Богдан Мердак

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
Голова Правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда відзначив чемпіона та призерів Чемпіонату Світу грошовими преміями. 
• Теги