RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


Учасники АТО/ООС, Захисники і Захисниці та члени їхніх сімей можуть отримати грошову допомогу. Для отримання допомоги необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту за місцем проживання/перебування із заявою та згодою на обробку персональних даних.

Про це йдеться на сайті Чернівецької обласної військової адміністрації.Хто може отримати допомогу та які документи потрібні

1) Захисники та Захисниці, які є людьми з інвалідністю I та II групи, одноразово у розмірі 20000,0 грн та 15000,0 грн відповідно.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту за місцем проживання/перебування із заявою та згодою на обробку персональних даних, до якої додаються:

- копія паспорта громадянина України;
- копія ідентифікаційного коду;
- копія посвідчення встановленого зразка;
- копія довідки МСЕК;
- копія документа військово-лікарської комісії про причинний зв’язок отриманих захворювань, поранень, контузій;
- копія документів про безпосередню участь в операціях по захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України;

2) Батьки, дружини/чоловіки, неповнолітні діти, неодружені повнолітні діти, які мають статус людини з інвалідністю I та II групи або/чи дитини з інвалідністю, загиблих/померлих Захисників та Захисниць України, щомісяця у розмірі 2000,0 грн на сім’ю.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту за місцем проживання/перебування із заявою та згодою на обробку персональних даних, до якої додаються:

- копія паспорта громадянина України;
- копія ідентифікаційного коду;
- копія посвідчення встановленого зразка;
- копія довідки МСЕК;
- копія документів, що підтверджують ступень спорідненості;
- копії паспортів повнолітніх членів сім’ї.

3) Малолітні та неповнолітні діти загиблих/померлих учасників АТО/ООС, Захисників та Захисниць України, волонтерів, до Різдвяних свят, до досягнення ними 18 років, а у разі навчання за денною формою - до закінчення навчання, але не довше, ніж досягнення 23 років, якщо вони не мають власних сімей, у розмірі, що визначається щорічно у грудні в залежності від наявного фінансового ресурсу обласного бюджету.

Для отримання допомоги одному з батьків, або законному представнику, або самій дитині необхідно звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту за місцем проживання/перебування із заявою та згодою на обробку персональних даних, до якої додаються:

- копія паспорта громадянина України;
- копія ідентифікаційного коду;
- копія посвідчення встановленого зразка;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія паспорта дитини (у разі наявності);
- копії документів, що підтверджують усиновлення, опіку та ін.;
- оригінал довідки з місця навчання – для дітей, які досягли 18-річного віку.

4) Демобілізовані особи, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України; сім’ї загиблих/померлих Захисників та Захисниць України; члени сімей загиблих/померлих волонтерів; постраждалі учасники Революції Гідності; члени сімей загиблих під час Революції Гідності; члени сімей особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

5) Військові капелани, які опинилися у складних життєвих обставинах та не в змозі самостійно їх подолати (складне матеріальне становище, необхідність лікування членів сім’ї, стихійне лихо, катастрофа тощо, а також у випадку смерті одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення:

- на лікування – до 25 000,0 грн;
- особам, дохід яких в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за допомогою, не перевищує розмір 10 000 гривень – до 15 000 грн, у яких перевищує розмір 10 000 гривень – до 10 000 грн;
- сім’ям, які постраждали внаслідок нещасного випадку чи від стихійного лиха (повінь, пожежа, зсув та інші) – до 10 000 грн;
- у випадку смерті одного із членів першого ступеню споріднення – до 10 000 грн;

Загальний розмір допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї, який звернувся за допомогою, та не може перевищувати 30 000 грн на сім’ю.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) або обласної ради із заявою, в якій вказати обставини, що спонукали до звернення, та згодою на обробку персональних даних, до якої додаються:

- копія паспорта громадянина України;
- копія ідентифікаційного коду;
- довідка про склад сім’ї;
- копія витягу з наказу про звільнення з військової служби;
- довідки про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення, заявника та працездатних членів сім’ї, які зареєстровані/фактично проживають разом із ним (з місця роботи, навчання, Центру зайнятості – для непрацюючих, з податкових органів – для осіб, що займаються підприємницькою діяльністю, та ін.).
- копія посвідчення встановленого зразка (у разі наявності), а у разі відсутності посвідчення – копія довідки про безпосередню участь в АТО/ООС або заходах, необхідних для забезпечення оборони України, Революції Гідності;
- копії документів, що підтверджують правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, зокрема щодо внесення відомостей про неї до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин – для членів сім’ї особи, зниклої безвісти;
- копії документів, що свідчать про причини та обставини загибелі/смерті загибелі/смерті – для членів сім’ї загиблого/померлого волонтера або загиблого під час Революції Гідності.

В залежності від підстав звернення, додатково подаються:

- довідка про стан здоров’я та необхідність лікування або проведення лікування члена сім’ї;
- при нещасних випадках та стихійних лихах (пожежа, повінь, зсув та інші) – акт про нещасний випадок/стихійне лихо із зазначенням суми збитків або майнової шкоди;
- копія свідоцтва про смерть одного із членів сім’ї першого ступеню споріднення та документа, що підтверджує ступінь споріднення (копія свідоцтва про одруження, народження та ін.);
- інші документи, що підтверджують необхідність отримання матеріальної грошової допомоги.

Зокрема, фінансова підтримка надається зареєстрованим у Чернівецькій області, в т.ч. ВПО, які перебувають на обліку в місцевих органах соціального захисту населення області, що підтверджується відповідною довідкою, у разі не отримання в поточному році грошової допомоги за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на виконання інших обласних програм.

До складу сім’ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти і не мають власних сімей, незалежно від місця проживання або місця реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей. До складу сім’ї не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Заяви про надання матеріальної допомоги розглядаються обласною комісією з розгляду питань надання грошової допомоги демобілізованим учасникам АТО/ООС, Захисникам і Захисницям, військовим капеланам, учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих/померлих волонтерів, Захисників і Захисниць, учасників Революції Гідності та осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, утвореною при обласній державній адміністрації.

Куди звертатися

Дізнатись більше про виплати чи отримати консультацію можна, звернувшись до Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат за адресою: м. Чернівці, вул. Головна, 245, каб. 1, телефон для довідок (0372) 58 11 86, (0372) 55 03 87.

Зокрема, фінансова підтримка надається зареєстрованим у Чернівецькій області, в т.ч. ВПО, які перебувають на обліку в місцевих органах соціального захисту населення області, що підтверджується відповідною довідкою, у разі не отримання в поточному році грошової допомоги за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на виконання інших обласних програм.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-08-2023, 11:04
Коментарів 0 Переглядів 3 904

Теги -

Патрульні попереджають про підвищену аварійну небезпеку

Таїсію Татарин посмертно нагородили почесними відзнаками "За заслуги перед Буковиною" та "На славу Буковини"
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Велика проблема» - закінчуються сквери. Блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.
«Коротка людська пам'ять…» Блог Надії Будної
Минуло 40 днів, як під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку загинув мій племінник Богдан Мердак
ВІДЕО Переглянути все відео

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
• Теги