Повітряні сили розповіли, скільки винищувачів треба Україні

новини / Новини України / Війна з Росією
1 073
0

Щоб замінити старий авіапарк і отримати перевагу в небі, Україні потрібно 128 винищувачів, повідомив речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

Про це пише Радіо Свобода.



"До цієї цифри (128 – ред.) ми і спираємося. Зрозуміло, що війна може внести свої корективи, але понад 100 літаків дійсно таки потрібно, щоб розосередити їх на різних аеродромах, щоб вони реагували на різні виклики і завдавали ударів по різних цілях. І по літаках, і по наземних, і по тилах противника, зокрема".

Він пояснив, що кількість у 128 винищувачів прописана у візії Повітряних сил ЗСУ, і якщо Україні передадуть 42 F-16, то це буде приблизно чотири авіаційні бригади.

Видання нагадує, що на навчання на винищувачах F-16 українські пілоти поїхали до двох європейських країн: у Велику Британію поїхали молоді пілоти, які випустилися з авіаційного університету в 2023 році, а у Швецію більш досвідчені – випускники 2016 року, які вже мають достатній бойовий досвід.

Ігнат зазначив, що їхні програми навчання відрізнятимуться. Цьогорічні випускники проходитимуть переважно базову підготовку із поглибленим вивченням англійської.

Він уточнив, що базова підготовка включає легкомоторний літак західного виробництва, після нього − реактивний літак і самостійні польоти вже на F-16. Така програма передбачає до 2 років навчання. Але, за словами Ігната, "наші люди можуть дивувати і закінчувати навчання швидше".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Столики - на пішохідному переході: у Чернівцях на дорозі облаштували літній майданчик
8 990
Ексочільник МСЕК організував на Буковині масштабну схему ухилення від мобілізації
6 233
Багаторічний декан філфаку ЧНУ, поет Борис Бунчук відзначає поважний ювілей
6 055
Голові Чернівецької облради хочуть висловити недовіру: депутати посперечалися через це
5 793
У родині захисника з Буковини народилася двійня: одне з немовлят потребує операції
4 904
«Укрпошта» продає п’ятиповерхову будівлю у центрі Чернівців
4 694
Онколог з Чернівців назвав невидимі симптоми раку, які часто ігнорують
4 680
Депутати Чернівецької облради достроково припинили повноваження голови Олексія Бойка
4 182
Приховані статки депутатів та фіктивна інвалідність: на Буковині правоохоронці продовжують викривати "схеми"
4 000
Вогонь знищив господарські будівлі та два автомобілі: на Буковині сталася масштабна пожежа
3 741


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.