RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

* На правах реклами


Підготовка до школи чи університету - це хвилюючий процес для кожного. Обрати красивий ранець, зошити та форму, яку носитимеш щодня і звісно ж, подбати про стан свого організму перед новим семестром.

Напередодні вступної кампанії та нового календарного року у батьків школярів гостро стоїть питання проходження обов’язкових медичних оглядів їх дітей та отримання відповідних медичних довідок. Регулярний огляд у лікаря перед навчальними буднями дозволяє турбуватись про здоров’я дитини, своєчасно знайти та усунути первинну причину захворювання, якщо таке діагностовано.

Щоб заповнити медичну карту для школи і дошкільного закладу, в першу чергу, потрібно записатися на прийом до педіатра. Лікар проведе первинний огляд дитини, напише направлення на лабораторні дослідження, а також вкаже вузьких фахівців, відвідування яких є обов'язковим для медичного огляду перед школою чи ВНЗ.

Отож:
• Для учнів 1-х класів обов’язковим є огляд хірурга, офтальмолога, ЛОРа, стоматолога, логопеда, психіатра, ендокринолога. Інші лікарі – якщо є показання. Це вирішує сімейний лікар. Також учням потрібно здати аналізи – крові, сечі, калу, зокрема, крові на цукор. Остаточний висновок робить сімейний лікар, який видає довідку за формою 086-1/о, що потрібна в школі.
• Для учнів 2-11 класів, вузьких фахівців і аналізи потрібно проходити лише за рекомендаціями педіатра або сімейного лікаря.
У 11 років рекомендують пройти огляд у хірурга, ортопеда-травматолога, офтальмолога, стоматолога.
У 14-15 років – стоматолога, гінеколога дитячого або підліткового, ендокринолога, хірурга, психолога (за показаннями).
У 16-17 років – стоматолога, гінеколога та зробити флюорографію.

Наша редакція підготувала добірку медичних закладів, в яких швидко, комфортно та без черг можна пройти необхідні саме вашій дитині обстеження.

Медогляд у сімейного лікаря, педіатра


Для вступу дитини до школи медичний профілактичний огляд є обов’язковою процедурою. Батьки мають надати довідку від лікаря – форму № 086-1\о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду". Профілактичний огляд дітей до школи та видача довідок проводиться у всіх амбулаторіях "Центру сімейної медицини "ДАНКО", які розташовані у Чернівцях та в інших населених пунктах області.

"Щорічні профілактичні медогляди школярів допомагають вчасно реагувати на проблеми зі здоров’ям" - зазначає сімейний лікар, педіатр Центру Шкуро Галина Іванівна.

Видача довідки – форми № 086-1\о потребує попереднього огляду учня вузькими спеціалістами, чиї консультативні заключення також потрібні для висновку про стан здоров’я дитини.

Обов'язково потрібно мати з собою медичну карту дитини з відмітками про щеплення - форму N 063/о “Карту профілактичних щеплень”. Якщо у дитини відсутні окремі щеплення їх можна зробити у амбулаторіях медичного центру "ДАНКО".Щодо медичного огляду учнів 2-11 класів. Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед 1 вересня. Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар. Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними.

Щоб пройти медогляд у зручний час фахівці медцентру радять не чекати у "живій черзі", а записуватися на прийом до лікарів за телефоном 097 983 15 95 або на сайті Портал пацієнта https://medportal.ua/#/.

Лікарі радять обов’язково подбати про захист вашої дитини від інфекційних захворювань. Важливо дотримуватися графіку щеплень, бо це на сьогодні єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень. Одним з напрямків роботи сімейного лікаря є проведення вакцинації згідно календаря профілактичних щеплень.

У 6 років, перед першим класом, дитина отримує другу дозу вакцини КПК (від кору, паротиту і краснухи, наприклад, Пріорикс), і п’яту бустерну дозу вакцини від дифтерії, правця і поліомієліту.

У 14 років потрібна чергова ревакцинація від поліомієліту, а у 16 років – бустерна імунізація від дифтерії та правця.

Після 16 років ревакцинація від дифтерії і правця потрібна кожні 10 років. Тільки так ви можете бути впевнені в захисті від цих небезпечних інфекцій. Усі обов’язкові щеплення з Національного календаря фінансуються державою, централізовано закуповуються і постачаються до медичних закладів. Пам’ятайте, за законом без повного переліку обов’язкових щеплень за віком дитина не може відвідувати дитячий садочок або школу.

Отримайте консультацію та запишіться на прийом:
097 983 1595 (м.Чернівці, м.Новоселиця); 096 240 5612 (с.Мигове)
Запис до сімейного лікаря за посиланням https://medportal.ua/#/

Ліц. МОЗУ № 2719/21 від 29.05.2021 р.

Медогляд у офтальмолога

Зорова система дитини формується до 18 років. Найактивнішим етапом є період з 6 до 7 років. Дитячий зір схильний до впливу багатьох негативних факторів: ранні та надмірні зорові навантаження, неправильний зоровий режим, несприятливі екологічні обставини, а також спадкові фактори. Діти, особливо маленькі, як правило, самі рідко скаржаться на зір, і навіть уважні батьки часто можуть не помітити порушення зору у дитини.

Залежно від віку вашої дитини та сімейної історії здоров’я, кожне обстеження очей може дещо відрізнятися.

Для дітей молодшого шкільного віку (6-12 років):

Шкільні завдання потребують багато зусиль зі сторони очей. Офтальмолог перевірить гостроту зору вашої дитини, можливість читати та реагувати на різні об'єкти у навколишньому середовищі. Такий огляд допоможе вчасно виявити можливі проблеми та вирішити їх. Починаючи зі шкільного віку, перевірка зору у дитини включає: діагностику далекозорості або короткозорості, а також інших серйозних порушень зорової системи.

Огляд офтальмолога доповнюється такими перевірками:
1. Оцінка гостроти зору: проводиться повний тест на читання таблиць з літерами або символами, що допомагає виявити далекозорість, міопію та інші вади зору.
2. Перевірка на вроджені або набуті вади окулярних м'язів.
3. Оцінка впливу комп'ютерів та гаджетів на очі: з дітьми цього віку часто асоціюються проблеми, пов'язані зі збільшеним навантаженням на очі через використання цифрових пристроїв.

Для підлітків (13-18 років):
У цей період зоровий комфорт стає особливо важливим, оскільки висока активність користування комп'ютером та мобільними пристроями може негативно впливати на очі.

Дітям цього віку важливо проходити повну діагностику регулярно, раз на рік.
На основі обстеження дитячий офтальмолог центру Візіум може запропонувати різні методи лікування, а саме корекція зору (окулярами, м’якими контактними лінзами), консервативне, апаратне або хірургічне лікування.
Не зволікайте з оглядом офтальмолога для вашої дитини. Вчасне виявлення та корекція можливих проблем із зором допоможуть вашій дитині бачити світ яскраво. Зробіть перевірку зору частинкою регулярного медичного догляду вашої сім'ї, і дитина буде готовою до майбутніх викликів та досягне своїх мрій!

Якщо ви виявили у своєї дитини проблеми з фокусуванням на об’єктах, слід звернутися до офтальмолога та провести більш ретельну перевірку зору. При виникненні явних симптомів астигматизму, лікування у дітей у офтальмологічному центрі Візіум необхідно здійснити негайно, щоб уникнути суттєвої втрати гостроти зору.

Офтальмологічний центр знаходиться за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 150.
Записатися на прийом можна за тел: 0 800 301 510

Ліц. МОЗУ рішення № 956 від 16.08 2016 р.

Медогляд стоматолога

Медичний огляд у стоматолога може бути корисним для дитини, оскільки стоматолог зможе оцінити розвиток зубів, виявити можливі проблеми з ротовою порожниною та зубами, а також дати поради щодо догляду за зубами та ротовою порожниною. Вчасне виявлення проблем може допомогти уникнути їх подальшого розвитку та зберегти здоров'я зубів. Рекомендація відвідувати стоматолога з метою профілактики кожні 6 місяців обумовлена тим, що найпоширеніша хвороба зубів — карієс — розвивається швидкими темпами.

У SYMMETRIA Dental&Beauty Cliniс для діток чи підлітків тут запропонують:

• дитячу гігієну;
• дитячу ортодонтію;
• лікування пульпіту;
• лікування карієсу у дітей;
• видалення молочних зубів.

В цій клініці розуміють, що візит до стоматолога може бути трохи хвилюючим для дітей. Тому тут створили особливу дружню атмосферу, де кожен малюк почує себе комфортно та зі збереженою усмішкою! Досвідчені стоматологи працюють з любов'ю та турботою, допомагаючи маленьким пацієнтам зрозуміти важливість догляду за зубами і розповідаючи про це весело та цікаво.

Їхні переваги: досвідчені та кваліфіковані фахівці; якісний сервіс; зручний запис на прийом та інші організаційні питання; сучасне обладнання; у процесі лікування використовують тільки якісні матеріали; індивідуальний підхід до клієнтів; оптимальні ціни; зручне розташування в центрі міста; власна автостоянка.

Тут використовують найсучасніші технології та безпечні матеріали, щоб забезпечити безболісні процедури та створити незабутні дитячі емоції!

Ось тут контакти клініки: м.Чернівці, вул.Заньковецької, 23. Т. +380509105950
Ліц. МОЗУ № 526/22/М від 08.02.2022 р

За показаннями потрібно здати аналізи в лабораторії

Також, у деяких випадках, перед вступом до школи можуть рекомендувати або вимагати проведення деяких лабораторних тестів, які допомагають виявити можливі захворювання або встановити імунізаційний статус дитини. Щороку, у серпні медична лабораторія Ескулаб пропонує знижки для дітей, щоб підвищити увагу до профілактичних обстежень та зробити аналізи більш доступними для батьків. Цього року Пакет №114. "Обстеження перед садочком або школою-2", який містить в собі: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз зішкрібу на яйця гостриків (ентеробіоз) та експрес тест на глюкозу, можна придбати за зниженою ціною 527 гривень з 15 по 31 серпня.

Також з 15 серпня по 15 вересня діє знижка на Програму "Діагностика гельмінтів" вартість становить 1717 грн. Ця програма включає аналізи на виявлення антитіл до лямблій, аскарид, токсокар, ехінококів, трихінел, опісторхів та загальний аналіз крові. Гельмінти можуть стати причиною появи алергії, впливають на роботу внутрішніх органів та пригнічують імунітет.

Замовити аналізи можна на сайті (для цього потрібно дозволити сайту доступ до геоданих та вибрати населений пункт), або у будь-якому відділенні медичної лабораторії Ескулаб. У Чернівецькій області відділення Ескулаб є в обласному центрі, а також Сторожинці, Заставній, Берегометі, Вижниці та Кіцмані.

Крім того з початку повномасштабної війни, Ескулаб запустила соціальні ініціативи, які дають змогу кожному здати життєво необхідні лабораторні дослідження безкоштовно. Кожного місяця на сайті лабораторії та у соцмережі можна знайти актуальну інформацію про знижки та спеціальні пропозиції.

Українська медична лабораторія "Ескулаб" була заснована у 2009 році, засновниками є лікарі. Ескулаб постійно розвиває мережу відділень, щоб зробити послуги зручнішими та доступнішими для клієнтів. На цей час налічується понад 160 пунктів забору біоматеріалу у 75 населених пунктах.

Ось тут контакти лабораторій в Чернівцях: https://esculab.com/chernivtci

Ліц. МОЗУ № 71340 від 19.11.2014 р.

ПОРАДА: проходьте медогляди не лише перед школою. Звертайтеся до профільних спеціалістів, щоби перевірити зір, поставу, психологічний стан дитини. Порада спеціаліста та своєчасне виявлення проблеми краще за ігнорування.Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я
Редактор: Pervozvansky
17-08-2023, 11:59
Коментарів 0 Переглядів 3 223

Теги -

У "Чернівцітеплокомуненерго" зауважили, що це важливий та необхідний крок, адже з 1 січня зросли витрати практично на все
На це міська рада виділила сім мільйонів гривень

У результаті ДТП велосипедист отримав травму ноги
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На місці пам'ятника радянським генералам тепер славитимуть українських націоналістів.


ВІДЕО Переглянути все відео

Цього року до ЧНУ вступили майже три з половиною тисячі осіб для здобуття ступеня бакалавра

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
Голова Правління АТ "Чернівцігаз" Віктор Горда відзначив чемпіона та призерів Чемпіонату Світу грошовими преміями. 
• Теги