На які виплати має право військовополонений та члени його сім'ї: роз'яснення МВС

новини / Новини України / Війна з Росією
1 405
0

Військовослужбовець в такому статусі має право на щорічну державну грошову допомогу у розмірі 100 000 гривень.

Про це розповідає Герой України нацгвардієць Дмитро Фінашин, передає МВС.



Виплати здійснюють військовослужбовцю після звільнення з полону, а в період перебування військового в полоні члени його сім'ї звертаються до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України із заявою за встановленою формою та відповідним пакетом документів:

копія документа, що посвідчує особу заявника;

відомості або документи, що підтверджують факт позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України в поточному році;

довідка з реквізитами особового рахунка, відкритого в банківській установі.

Також одноразова державна грошова допомога в розмірі 100 000 гривень виплачується членам родини загиблого воїна, який перебував в полоні або помер протягом року після звільнення, якщо смерть настала внаслідок перебування в місцях несвободи. Для цієї виплати також необхідно додати заяву з встановленим пакетом документів:

копія документа, що посвідчує особу заявника;

копія свідоцтва про смерть;

копія довідки, що підтверджує смерть звільненої особи внаслідок обставин, пов'язаних з перебуванням в місцях несвободи, за формою,

встановленою МОЗ;

довідка з реквізитами особового рахунку.

Факт перебування в полоні підтверджується затвердженою довідкою командира військової частини. Для отримання цієї довідки член сім'ї звертається із заявою в довільній формі до військової частини воїна. Заява може бути подана в електронній або паперовій формі.

За всіма додатковими питаннями ви можете звернутися на телефон довіри МВС України: +380 89 420 1866

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
«Велике горе для всіх»: що відомо про родину з Чернівців, яка загинула в ДТП у Болгарії
13 125
Купили будинок за 3000 доларів: дизайнерка з Сум переїхала у село на Буковині і веде блог
9 149
У ЄС запустять новий зручний для українців поїзд: яка ціна квитків і карта руху
7 862
У прокуратурі розповіли, які поранення отримали поліцейські під час стрілянини на Буковині
5 421
З'явилося фото чоловіка, який стріляв у поліцейських на Буковині
5 161
На Буковині невідомий стріляв у двох поліцейських: введено спецоперацію
4 164
Знову гірка втрата: у боях за Україну загинув 24-річний буковинець Микола Мельник
3 701
Школяр із Чернівців, який торік відмовився співати з росіянами, переміг на міжнародному фестивалі
3 528
Підтвердилася загибель зниклого безвісти захисника Віталія Шевчука з Буковини
3 518
«Відійшла ціла епоха»: померла багаторічна працівниця Чернівецького музею Марія Унгурян
3 496