Зміняться дати: які три свята в Україні будуть святкувати по-новому

новини / Новини України
1 071
0


В Україні зміняться дати святкувань Різдва, Дня захисників та захисниць і Дня Української Державності

Відповідний законопроєкт до парламенту вніс Володимир Зеленський.



Головні зміни:

Різдво – 25 грудня

15 липня – День Української державності

1 жовтня – День захисників і захисниць України
 
"Метою законопроекту є відмова від російської спадщини нав'язування відзначення Різдва Христового 7 січня та встановлення дати святкування Різдва Христового 25 грудня. І, як наслідок, перенесення дат святкування Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня), коли вшановується пам'ять видатного державотворця святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого, та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня), яке пов'язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці", – йдеться у пояснювальній записці.

Президент Володимир Зеленський підтримав пропозицію Православної церкви України та Української греко-католицької церкви перенести святкування кількох важливих свят.

Йдеться про Різдво Христове, День Української державності та День захисників України. Останні два світських свята були чітко прив'язані до православних подій.

Найголовніша зміна від президента, яку він подав до парламенту, - 7 січня, коли раніше православні в Україні святкували Різдво, більше не буде вихідним днем.

Проте соціологічні дослідження, які з'явились у червні 2023 року, показали, що 63% українців підтримують календарну реформу. Що суттєво полегшило президенту ухвалення цього рішення.

Ще раніше Православна церква України та УГКЦ ухвалили історичне рішення перейти з 1 вересня 2023 на новий календар.
Вже з осені усі свята, які в Україні відзначали за старим Юліанським календарем, почнуть відзначати по новому - на 13 днів раніше.
Ця реформа не стосується тільки Великодня та Трійці, які чітко не прив'язані до календаря.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Історик, географ та троє фізиків: хто став Почесним професором ЧНУ
3 076
Казав, що готовий "стріляти в українців": силовики Буковини викрили зрадника
2 245
Півтори тисячі років під ногами. Поблизу центру Чернівців виявили унікальну пам’ятку
2 116
На Буковині судитимуть посадовців сільради за розтрату коштів на закупівлі термобілизни для військових
2 001
Понад 40 років навчала української мови та літератури: не стало багаторічної викладачки коледжу у Чернівцях
1 870
У Чернівцях попрощалися з диригентом Володимиром Шнайдером
1 808
Не стало захисника із Буковини Степана Мартинюка
1 742
«Ці діти пожертвували своїми життями»: у ліцеї Чернівців – уже 14 загиблих на війні випускників
1 671
Гроші автоматично списуватимуть із карток: в Україні готують нові правила стягнення боргів
1 518
Планові знеструмлення: де на Буковині 4 жовтня не буде світла
1 470


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.