Це може бути шкідливо: українців закликають без причин не вживати таблетовані препарати йоду

новини / Новини України
1 298
0


Українців закликають не вживати таблетовані препарати йоду чи його розчини без причини.

Про це Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки.



"Безпідставне вживання пігулок Калію Йодиду загрожує вашому здоров’ю. Проковтування настоянки йоду, Бетадину або розчину Люголя можуть викликати серйозні опіки слизової та отруєння", - йдеться у дописі.

Зазначається, що жоден сценарій подій на ЗАЕС не потребує проведення йодної профілактики.

"Йодна профілактика – це насичення щитоподібної залози стабільним йодом для унеможливлення поглинання нею радіоактивних ізотопів йоду та попередження її опромінення. Радіоактивний йод утворюється тільки за умови роботи енергоблока на потужності. Тобто, тоді, коли енергоблок АЕС генерує електроенергію. Останній діючий енергоблок Запорізької АЕС було переведено в стан зупину у вересні 2022 року. А це означає, що енергоблоки ЗАЕС знаходяться в зупині щонайменше 9 місяців та не генерують електроенергію протягом цього часу", - пояснюють у дописі.

Наголошують, що йодопрофілактика має сенс тоді і лише тоді, коли є реальна загроза надходження радіоактивного йоду в організм. А його на ЗАЕС немає.

"Найдовший період напіврозпаду, коли кількість радіоактивної речовини зменшується в два рази, з ізотопів йоду має йод I-131, котрий становить близько 8 діб. Решта ізотопів радіоактивного йоду має ще коротший період напіврозпаду. Це в свою чергу означає, що з моменту зупину енергоблоків ЗАЕС пройшло щонайменше 34 періоди напіврозпаду даного ізотопу йоду. Тобто, його активність в останньому зупиненому реакторі на ЗАЕС зменшилась в мільярди разів порівняно з вереснем 2022 року", - продовжують.

Отже, при гіпотетичній аварії чи теракті на ЗАЕС викид радіоактивних речовин не міститиме ізотопів йоду. Саме тому, йодопрофілактика не потрібна.
Вживання препарату калію йодиду за таких умов є не лише марним, але й шкідливим.

Рішення про прийом йоду приймається місцевими органами виконавчої влади на основі прогнозу радіаційної обстановки та на підставі наданої місцевим органам виконавчої влади інформації від представників експлуатуючої АЕС організації, МОЗ України, ДСНС України.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Українцям змінили правила поїздок у потягах: що обурило пасажирів
58 502
Санаторії України, де можна підлікуватися навіть з невеликим бюджетом: перелік
17 554
Жереб невблаганний: "Буковина" знову зіграє з "Динамо" в півфіналі Кубка України
6 886
Обшуки у військовому госпіталі та кадрові призначення в ОВА. Головні новини Буковини
6 661
Пів тисячі-тисяча гривень: як змінилися ціни на проїзд у межах Буковини
5 980
Погода різко зміниться: в Україні пройдуть дощі зі снігом - чи зачепить Буковину
5 495
Хто може стати суперником "Буковини" в півфіналі Кубка України: визначились усі учасники
5 492
Суд присудив довічне ув’язнення братам з Буковини за подвійне вбивство пенсіонерів
5 184
На Буковині сьогодні відключатимуть світло: графіки знеструмлень
5 064
Ще одна гірка втрата для Буковини: унаслідок тяжких поранень помер військовий Руслан Качуляк
5 042