Замість вступу до НАТО: Байден хоче запропонувати Україні 10-річну військову допомогу – ЗМІ

новини / Новини України / Війна з Росією
1 243
0

Замість вступу до НАТО президент США Джо Байден хоче запропонувати Україні 10-річну стабільну військову допомогу, яку називають "ізраїльською моделлю" безпеки.

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на джерела у Білому домі.



У статті йдеться, що союзники з НАТО тиснуть на Байдена, аби той підтримав швидший і надійніший шлях України до Альянсу. Так, країни Балтії та Польща хочуть, щоб був встановлений чіткіший графік та конкретні цілі для членства України після завершення війни.

Після 16 місяців повномасштабного вторгнення Росії деякі члени НАТО шукають методи продемонструвати, що Україна наблизилася до повноправного членства в Альянсі.

У матеріалі вказано, що генсек НАТО Єнс Столтенберг запропонував Байдену під час зустрічі 13 червня "компроміс" щодо членства України в Альянсі. Компроміс полягає у згоді НАТО, щоб Україна не проходила стандартну процедуру для претендентів на членство в Альянсі, адже держава має досвід великої війни із західним обладнанням та підготовкою.

Водночас інші американські офіційні особи заявили, що такий варіант може викликати питання про те, що ж саме тоді замінить стандартний процес вступу до НАТО.

Видання зауважує – очікується, що на саміті в липні НАТО висловить президенту України Володимиру Зеленському набір зобов'язань зі свого боку продовжувати військову допомогу державі в середньостроковій перспективі незалежно від результатів контрнаступу ЗСУ чи дати виборів.

"Ізраїльська модель" безпеки

За інформацією NYT, помічники Байдена схиляються до "ізраїльської моделі" у вигляді 10-річних зобов'язань військової допомоги Україні. Таким чином президент США прагне уникнути постійних політичних дебатів у Вашингтоні під час затвердження бюджетів підтримки для української армії.

Водночас Зеленський вимагає вступу України до НАТО, стверджуючи, що лише членство в Альянсі може гарантувати безпеку країни.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Отруйні двійники: що потрібно знати під час збору опеньок
19 681
У Центральній лікарні Чернівців нове призначення: хто замінив Куріцина
19 575
У Чернівцях раптово померла молода працівниця центру підвищення кваліфікації
17 689
Чи буде ще бабине літо: синоптикиня розповіла про погоду на Буковині
14 594
“Розваги” на цвинтарі: у селі на Буковині підлітки поглумилися над могилами
10 729
В Чернівцях повністю обмежать рух транспорту на перехресті двох завантажених вулиць
6 314
Сьогодні у Чернівцях прощаються із дружиною загиблого воїна Анжелою Бараніцькою
5 854
"Яка краса!": відома синоптикиня поділилася враженнями від відвідин Чернівців - фото
5 052
26 тисяч євро за двох: у Чернівцях затримали священника УПЦ МП, який хотів незаконно переправити чоловіків за кордон
5 004
У Чернівцях починають опалювальний сезон: куди спершу подадуть тепло
4 964


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.