RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у ВР Федір Веніславський анонсував ухвалення нового закону щодо справедливих виплат військовим, які перебувають на передовій та у тилу.

Про це він сказав 28 травня в етері телемарафону.



Веніславський наголосив, що відбулось засідання за участі усіх політичних сил Парламенту та силових відомств, які захищають Україну на фронті. Після цього він анонсував створення нового законопроєкту про виплати військовим, який буде винесено на розгляд Верховної Ради.

"Напрацьований вже певний проєкт. Можна сказати він перебуває на стадії фіналізації. І я думаю, що найближчим часом він має всі шанси отримати оформлення відповідного законопроєкту і потрапити на розгляд залу", - розповів Федір Веніславський.

Політик додав, що цей закон передбачатиме адекватні виплати усім військовим: тим, що на фронті та тим, які виконують завдання у тилу. Також там буде пункт про грошове забезпечення студентів вищих військових навчальних закладів та строковиків.

"Звичайно це також певний рівень несправедливості, оскільки вони також присвячують своє життя тій небезпечній на сьогоднішній день діяльності, яку ми бачимо на фронті. Це все враховано і практично немає якихось суперечок та дискусій між представниками сектору безпеки і оборони і між політиками. Я переконаний, що це буде найближчим часом вже фіналізовано", - наголосив Веніславський.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-05-2023, 19:18
Коментарів 15 Переглядів 1 367

Теги -
Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 20:31
В новині:
https://www.rbc.ua/rus/news/k-otrimati-vidstrochku-vid-sluzhi-pid-chas-1685099502.html

Ви зрозумійте, на Буковині військові порушують права людей.
І ми не Одеса.
Не забувайте, що чим більший буде накал, тим частіше будуть згадувати, як жили при Румунії.
Буковина і так мала.
Кого вже стільки гребсти. Причому протизаконно і проти прав людей.
Ми особисто зверталися до військового адвоката у Київ.
Там шоковані тим, що робиться.

http://www.військовий-адвокат.org.ua/

https://pravo-ua.com/

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 20:42
В новині:
Представники військкомату не можуть затримувати і примусово везти до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) чоловіків призовного віку при першому врученні повістки. Такі дії можливі лише тоді, якщо військовозобов'язаному вже виписували повістку раніше і він не з'явився по ній до центру комплектування.

Про це "РБК-Україна" розповів юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич.
Video Player is loading.
Remaining Time --:-

"Якщо вам просто вручають повістку, то в цьому випадку затримувати та примусово доставляти до територіального центру комплектування вас не можуть. Такими повноваженнями військкомат не наділений", - наголосив експерт.
https://tsn.ua/ato/primusove-dopravlennya-do-viyskkomatu-prosto-z-vulici-yurist-rozpoviv-pro-prava-cholovikiv-2303398.html
Наголошується, що працівники ТЦК і СП (колишня назва - військкомати) не мають законних підстав відбирати у чоловіків документи, погрожувати, примушувати щось підписувати, а також утримувати без згоди.
https://prozoro.net.ua/ua/2023/05/25/chi-mayut-pravo-vijskkomati-silomicz-utrimuvati-cholovikiv-i-shho-robiti-u-takih-vipadkah/

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 20:54
В новині:
Мобілізація 2023: хто повинен пройти ВЛК, навіть якщо не підлягає призову

В ТЦК та СП роз'яснили особливості проходження військово-лікарської комісії для призовників.

Якщо військовозобов'язаний має право на відстрочку, після отримання повістки він повинен з'явитися у ТЦК та СП з усіма необхідними документами. При цьому на медкомісію можуть відправити того, у кого право на відстрочку пов'язане зі станом здоров'я.

Про це повідомили у Житомирському обласному ТЦК та СП.
Там пояснили, якщо права на відстрочку у людини немає, її обов'язково відправляють на військово-лікарську комісію (ВЛК).

"Це потрібно обом сторонам: і військовозобов'язаному, і армії, адже людина може не знати про якісь свої захворювання або мати неточну інформацію", – зауважили у ТЦК та СП.

Отже, медкомісію проходять всі, у кого немає права на відстрочку з інших, окрім стану здоров'я, причин.

https://proukraine.news/news/suspilstvo/mobilizaciya-2023-hto-povinen-proyti-vlk-navit-yakshcho-ne-pidlyagaye-prizovu-1786.html

Виходячи з цього Житомир - це Україна.
Хто тоді ми?

Hаписав: Нема імені, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 21:15
В новині:
Люди самі винні. У чому спитаєте ви? Якщо вас силою тягнуть невідомі люди потрібно захищати себе, а не покірно слідувати волі невідомих. Це є інстинкт самозбереження, або принаймні здоровий глузд. Якби у кишені росли гриби а у наших чоловіків яйці, то військомат був би битий як тільки вони появляться на людях. Але цього немає. Немає згуртованості протистояти беззаконню воєнних і нашої квартальної влади. Якщо так, то ідіть вмирайте чи будьте інвалідами. Мені на вас насрат.... Запам'ятайте: немає іншої долі крім тої яку ми Самі собі вибрали.

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 21:31
В новині:
https://24tv.ua/vidi-povistok-yaki-voni-isnuyut-shho-nimi-robiti_n2174444

Прочитайте ще це!!!!!!

Вони користуються тим, що народ не знає законів.
Люди ходять залякані. Народ боїться на вулицю вийти.

Це серйозно.

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 21:33
В новині:
Ми радимо при розмові з цими людьми, записувати все на диктофон.
У ТЦК так само все фіксувати на диктофон.

Hаписав: Юрист, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 21:57
В новині:
Якщо особа має право на відстрочку на період навчання, чи за професійною діяльністю. Надала усі документи. Їй не можуть і не мають право видати повістку для проходження ВЛК.
Без правильного і юридичного оформлення усіх документів, результати ткої ВЛК ТЦК і СП легко зможе в суді спростувати. Навіть якщо особу визнали непридатною і зняли з військогово обліку.
У нас в області такі каруселі творяться, що тут тільки звертатися у вищі інстанції і до юристів.

Hаписав: Нема ні імені ні терпіння, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 22:21
В новині:
{text}
Цитата: Юрист

Уже 130 триліонів разів обсмоктували незаконність дій військових. Казали що не так, і як повинно бути правильно. Результат?
Та нікуя. Нікуя. Чув недавно військомат уже зупиняв авто на селах. Самі. Без лягавих. І знаєте що найсмішніше??? Люди зупинялися, ось так. Ну і не дувачки же? Добре казав мій дід: дурість це півбіди, боягузство ось біда.

Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 23:21
В новині:
Село неначе погоріло,
Неначе люди подуріли.
Німі на панщину ідуть.
І діточок своїх ведуть!

Я так думаю, що війну нам не виграти.

Hаписав: мати студента, Коментарів: 0, Новин: 0, 28 травня 2023 23:48
В новині:
Все бумерангом їм повернеться. Бо що посієш, те і пожнеш.

Hаписав: Чесна, Коментарів: 0, Новин: 0, 29 травня 2023 03:04
В новині:
Коли патріоти хотіли відвоювати Крим і Донбас, вони розуміли що населення РФ 145 млн. Що майже у 5 разів більше за населення в Україні.
На що вони розраховували?
Вибити буквально усіх і разом вмерти за Україну?
Але це не входить у плани людей.
Тепер давіть, тисніть на Зеленського щоб шукав шляхи виходу з кризи.
Бо нас менше і ця війна йде не на перемогу, а на те щоб відтягнути те що і так буде.

Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 29 травня 2023 03:34
В новині:
Відповідно до ст.23 Студенти і викладачі не можуть бути призвані навіть добровольцями, до поки вони перебувають у своєму статусі.
Тобто:
Студент має взяти академічну відпустку і відрахуватися.
Викладач має написати заяву на звільнення.
Після набрання сили відповідних наказів про відрахування чи звільнення, вони можуть йти служити.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#n442

Абзаци 4-9.
Тобто це ті хто може йти добровільно служити.
жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час проведення антитерористичної операції з числа:

{Частину доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 1387-VIII від 31.05.2016}

...............

жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

{Частину третю доповнено абзацом дев’ятим згідно із Законом № 2491-IX від 29.07.2022}

{Статтю 23 доповнено новою частиною згідно із Законом № 1575-VII від 03.07.2014; із змінами, внесеними згідно із Законом № 277-VIII від 07.04.2015; в редакції Закону № 570-VIII від 01.07.2015}

Особи, зазначені в абзаці другому частини першої та в абзацах четвертому - дев’ятому частини третьої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

Hаписав: Буковина, Коментарів: 0, Новин: 0, 29 травня 2023 07:59
В новині:
Був такий випадок коли студента 2 курсу силою хотіли відправити на ВЛК.
Попри надані працівникам ТЦК усі документи, які підтверджують статус студента.

Це протизаконно.
Якщо він втратить цей статус, питання інше.
Поки в нього є цей статус, ніхто його не може і не має права силою відправляти на ВЛК.
Це перевищення службових повноважень.

У Інтернеті є гаряча лінія МОУ.
Не треба боятись туди звертатися!!!!
Через наш страх нас взагалі мають ні за що.

Hаписав: Чернівчанин в.Героїв Майдану, Коментарів: 0, Новин: 0, 29 травня 2023 19:30
В новині:
До поки діє обставина і особа має право на відстрочку, її не можуть мобілізувати, а отже не має необхідності направляти на ВЛК.
Якщо є підстави для відстрочки я раджу нікому і нікуди не йти, окрім уточнення облікових даних.
Якщо людина не підлягає мобілізації, для чого її відправляти на ВЛК?
Щоб за законами жанру крутити туди, сюди і чинити психологічне насильство постійно схиляючи йти служити?
Навіть якщо по відношенню до вас захочуть застосовувати штраф, це треба мотивувати.
А чим вони будуть це мотивувати? Є право на відстрочку, а ми собі хочемо і крутимо людьми. У випадку відстрочки ви не ухиляєтеся від призову.
Ви не є ухилянтом. Ви захищені законом.
У самому гіршому випадку, якщо ігнорувати все, це штраф до 3000 грн.
Але при умові що вами буде надано документи, які підтверджують право на відстрочку.
Стосовно видів документів, для студентів - студентський квиток, довідка з місця навчання.
Стосовно викладачів, рекомендують довідку про навантаження, копію диплому.
Ніде не має написано, якй саме має бути стаж. Вимоги надавати різні довідки і т.п. не мають юридичної основи.
До 27 років у нас по закону усі призовники.
Ніхто не має права хапати студентів і гнати на комісію.
У нас закінчуються людські ресурси. Це правда.
То може час шукати можливостей для переговорів.

Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 29 травня 2023 20:28
В новині:
Вихід один гаряча лінія МОУ.
Ви подивіться як у Житомирі відносяться до людей, а як у нас.
До кого і кому у нас жалітися? Пів училища, людей які по закону мають право на відстрочку, гнали зимою як псів.
А вони цього не мали права робити і тепер не мають права робити.
У випадку повної мобілізації, такі висновки ВЛК вже будуть не дійсні. Якщо не помиляюсь термін дійсності 6-12 місяців.
То для чого це робити?
А я скажу нащо. У нас вже не має кого брати і терор чинять для всіх.