RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


Частина педагогів Чернівецького ліцею №7 написали заяви на відпустку за власний рахунок. Таким чином вони протестують проти ситуації, яка склалася у навчальному закладі.

Про це на сесії міськради повідомила одна з викладачок та очільниця профспілки ліцею Тетяна Сащук, пише molbuk.uaЗа її словами, на керівництво закладу впродовж останніх місяців здійснюється тиск із боку міського управління освіти."Наш колектив - міцна і дружня родина. У нас протягом багатьох років відсутня плинність кадрів, конфліктів. Проте через упереджене ставлення з боку управління освіти ми були змушені звернутися до різних інстанцій щодо правомірного розслідування. Я ніколи не думала, що доведеться захищати честь і гідність ліцею, директора в такий важкий час", - заявила Тетяна Сащук.

Вона зачитала звернення директорки ліцею №7 Світлани Рудько до керівництва міста:

"Доводжу до вашого відома, що я як директор ліцею відчуваю систематичні тривалі умисні дії з боку начальниці управління освіти Ірини Ткачук, спрямовані на приниження моєї честі, гідності, ділової репутації з метою звільнення мене або доведення до написання заяви про звільнення. Свою правоту, безумовно, буду відстоювати в суді. Перше слухання уже призначене. Незрозуміле безпідставне ставлення керівниці міського управління освіти відчувається з першого дня після заключення зі мною контракту як із переможницею конкурсу.

Наш заклад є одним із найкращих в області, має високий рейтинг та позитивний імідж, користується великим попитом серед батьківської громади. Не була ініціатором, але дуже вдячна своєму колективу і батьківській громадськості, які у своїх колективних зверненнях підтримали мене як керівника", - йдеться у зверненні директорки.

За словами Тетяни Сащук, це звернення було зареєстроване ще 17 травня.

"А вже 22 травня у школу завітала позапланова комісія фінансово-господарського напрямку", - додала викладачка.

Виступила з трибуни міськради також голова батьківського комітету ліцею №7:

"У нашому закладі управлінням освіти було проведене анонімне опитування, в якому взяли участь майже всі батьки учнів. 94,3% батьків вважають, що в ліцеї створені комфортні умови навчання дітей. На питання про комунікацію з керівником закладу 66,9% відповіли, що вдається досягнути порозуміння. 26, 7% відповіли, що переважно так. Задоволеність рівнем освітнього процесу висловили 60,2%", - зазначила спікерка.

Вона зауважила, що два роки тому, коли зі Світланою Рудько заключили трудовий контракт на керівництво закладом, тоді щодо її роботи не було питань.

"А вже через 2 роки в такий складний час враховується якась анонімка, не враховують результати опитування такої великої кількості батьків. Чому дестабілізується ситуація в закладі? Чому вчителям, які працюють у дві зміни у таких складних умовах, створюються перепони?" - обурюється голова батьківської громади.Детутат від фракції "Пропозиція" Олексій Каспрук розповів, що за його дорученням у конфлікті намагалася розібратися гуманітарна комісія.

"Вчора були збори з педколективом, батьками. Дуже цікаві прозвучали речі. Висловлю власну думку: зараз відбувається процес, коли під час особистісного конфлікту начальника управління освіти Ірини Ткачук з директоркою школи починається пресинг керівництва закладу і всього колективу. Бо, справді, 2 роки тому Роман Васильович (Клічук - ред.) підписав контракт, призначили керівника закладу. І тут буквально за кілька місяців - догана, перевірка, ще одна догана. Вчора ми договорилися до того з заступником міського голови, що основна претензія міської ради до керівника закладу - це те, що вона ставить машину на території закладу", - сказав О. Каспрук.

Наразі Світлані Рудько винесли кілька доган.

"Перша - що вона не прозвітувала про розповсюдження якогось посилання у батьківських вайбер-групах. Друга догана - це все було ініційовано з анонімки, яку написали на сайт, її взяли за основу різні інстанції і почали цькувати керівника закладу. Хоча взагалі анонімки не мали би ставати підставою для догани. У нас тут звітували про автономізацію освітніх закладів. Не може бути постійне втручання в роботу і автономізація роботи закладу", - зазначив депутат.

Він звернувся до міського голови Романа Клічук з пропозицією, поки справа знаходиться в суді і керівниця закладу відстоює свою честь та гідність, не вживати ніяких заходів щодо її звільнення та розірвання контракту.

"Дайте одній із найбільших шкіл міста спокійно закінчити навчальний рік", - закликав О. Каспрук."Не пригадую, щоб управління освіти розглядало анонімки, скликало з цього приводу комісії і так далі. Почуйте батьків і вчителів", - додала депутатка від "Команди Михайлішина" Аліна Олевич."Вчителі зараз мусять боротися за те, щоби спокійно продовжували працювати. Однозначно не потрібно робити різких кадрових змін, робити бучу в колективі. Адже завершується навчальний рік. Наступна зустріч має бути з начальницею управління освіти, батьківським комітетом", - зауважив депутат від "Народного контролю" Віталій Смандич.Він запропонував проголосувати за створення депутатської комісії для вивчення питання. Депутати чотири рази голосували, та щоразу не вистачало голосів для ухвалення рішення. До цього моменту вирішили повернутися згодом, коли обранців у сесійній залі буде більше.Директора ліцею №7 Світлана Рудько, яка очолює заклад уже 22 роки, вважає, що керівництво управління освіти перевищує свої повноваження.

"Я нічого не порушую, все роблю згідно закону. Ірина Ткачук забуває, щоу нас згідно закону про освіту є не тільки фінансова, а й організаційна автономія, академічна та кадрова. Проте ці види автономії постійно порушуються управлінням освіти, яке видає накази, в яких це чітко простежується.

Я прийом до перших класів здійснила так, як це написано в міністерському юстованому документі. Тобто юстований - значить що як написано, так до виконання. Це нормативний акт. Якщо це би був типовий наказ, то в нього може засновник вносити якісь зміни. Я прийняла 120 дітей, і не зробила жодного неправильного кроку, який би суперечив законодавству.

Ірина Ткачук хотіла, щоби ми по її наказу на електронному порталі розміщували дані батьків. Батьки, якщо хотіли, це їхнє право, - вони можуть скористатися порталом. Можуть, якщо не мають доступу до закладу, подати спочатку електронну заяву з усіма документами. Але все одно згідно наказу міністерства, поки вони не принесуть особисто в заклад усі документи, вони не можуть бути прийняті. У нас усі 120 принесли. Навіщо я ще маю робити документи, сканувати і відправляти на цей портал? Це розповсюдження їхніх даних. Якщо би вони хотіли це зробити, вони мають право. Я ж маю право обробляти в закладі, але не поширювати.

І для чого портал? Для того, щоби зробити заявку на вступ. Якщо вже принесли документи - яку заявку на вступ ми маємо розповсюджувати? Це абсолютно не потрібно. Хочуть батьки це робити - будь ласка. Я не маю права цього робити. Я пояснила це Ірині Ткачук, вона мені дала догану. Ні за що", - каже Світлана Рудько.

Перша догана була за анонімку, написану в її день народження, провадить директорка.

"Хтось написав анонімку, причому кіберполіція не змогла навіть знайти адресу. І такі речі не розглядаються. Це треба було написати, як гласить закон, - що немає зворотньої адреси, не можемо знайти заявника, то не розглядається. А управління освіти створює комісію, комісія 5 місяців працює. Словом, ні за що, ні про що мені знову догана.

Якщо ви хочете - прийдіть у заклад, запитайте. Нехай комісія, яку вони створили всупереч законодавству, прийде попрацює... Натомість на вайбер мені присилають анкету. Я не стала ставати в позу, а розповсюдила, дала класним керівникам, вони кинули у групи батьків, батьки взяли участь, отримали 1071 відповідь. І виходить, що починається доручення: "Надайте нам розсилку батьківських груп". Я не є членом батьківських груп. Я вам дала результати опитування, я вам дала скрін-шоти, що я розіслала класним керівникам. Усе. Врешті, я не працюю у вайбері. Це взагалі нонсенс. За те, що я не дала розсилку в групу, мені дають догану.

Це іде цілеспрямований мобінг. Вони ж усім говорять, що вони вже всіх поміняли, всі нові кадри хочуть, а тут є Рудько, яка має свою точку зору і яка не виконує те, що хтось хоче. Я маю свою думку і роблю по закону", - каже Світлана Рудько.Вона припускає, що її хочуть звільнити, аби натомість призначити когось іншого.

"У мене немає інших припущень, ніж те, що є якась кандидатура на моє місце. Зараз подала до суду, буду відстоювати свою честь і гідність. Мені нічого не говорив про звільнення, але всі в школі хвилюються, от і вступилися за мене", - зауважує співрозмовниця.

Натомість очільниця управління освіти Ірина Ткачук запевняє, що про пресинг узагалі не йдеться:"Мова йде про елементарні інструкції, які були надані управлінням освіти і які не були виконані. Тут питання банального дотримання трудової дисципліни. Якщо ми говоримо про другу догану, це підхід до зарахування дітей до перших класів. Усі заклади рухалися у межах порядку зарахування дітей до перших класів. Тільки один не дотримався порядку зарахування дітей.

Хочу наголосити: коли ми говоримо про електронну реєстрацію дітей до перших класів, то тут дуже важлива є підстава, чому ми наполягаємо на електронній реєстрації дітей до перших класів. Йдеться про усунення можливості існування будь-яких корупційних ризиків при зарахуванні дітей. Щоби батьки могли прозоро зареєструвати дітей до перших класів, щоби не було жодного ризику у вимаганні якоїсь неправомірної вигоди при запису. І такий підхід у нас до всіх закладів освіти. Тому про якийсь пресинг у цьому випадку говорити, мабуть, недоречно".

"Минулого року, коли вперше була запропонована і озвучена ще в січні для всіх директорів опція електронної реєстрації дітей до перших класів - тоді, до речі, і тут свідками є всі директори закладів освіти, - всі погодилися, - провадить Ірина Ткачук. - І тільки Світлана Григорівна на засіданні директорів озвучила - хочу наголосити, це був ще січень і ще взагалі не йшлося про зарахування до перших класів, тому що набір відбувався з першого квітня, - мовляв, навіщо мені електронна реєстрація, ми вже дітей набрали до перших класів. Я хочу зрозуміти, відповідно до якого нормативного документа вона взагалі здійснювала формування списків дітей, які мали би йти до перших класів?

І тоді, коли було недотримання власне порядку зарахування дітей до першого класу і наказу управління освіти, тоді директорам кількох закладів було зменшено на 5-10 відсотків залежно від міри порушення доплати. І цього року, коли ми знову проговорювали це питання, наголошували, що це серйозне питання, оскільки воно стосується конституційного права дітей бути зарахованими до закладів освіти, і що цього року це буде суворіше. Це теж було озвучено на нараді директорів, що цього року ми будемо говорити про догани. І ліцей №7 - це єдиний заклад, який порушив цей наказ управління освіти", - пояснює головна освітянка міста.

Вона категорично заперечує, що метою є заміна Світлани Рудько на когось "свого".

"Ні, звичайно, мені дуже неприємно, що такі речі хтось може навіть припустити", - каже І. Ткачук.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
25-05-2023, 15:55
Коментарів 9 Переглядів 11 849

Теги -
Hаписав: Chernovtsy, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 травня 2023 20:33
В новині:
Мобілізація творить чудеса.
Наші керівники самі доводять до того, щоб почали враховувати стаж, категорію, наявність обох дипломів про педагогічну освіту - бакалавр, магістр....
Відстрочка дається не за гарні очі, а за наявності диплому про освіту, та стажу викладання.
Влада не буде терпіти, якщо кваліфікованих вчителів, викладачів, керівників будуть усувати.
І якщо керівники дорожать тим, що є , то треба вгомонитися.
У рашистів є цифрові спеціальності і викладачі / вчителі цифрових спеціальностей отримують відстрочки.
Причому за наявності стажу та вищої магістерської освіти, у галузі інженерних чи точних наук.
Ви почитайте. Хто може зайти на їх сайти через супутниковий інтернет.
Там диплом спеціаліста взагалі нічого не вартує.
Ви цього хочете?
Ціль закону не тільки забезпечити безперебійну освіту, але за рахунок освічених кадрів, дати по мірі змоги якісну освіту.
Чого ви постійно все псуйте!!!!
У росіян дійсно також не мобілізовують сільських вчителів. Але без стажу і навантаження цей варіант не пройде.
У нас по мінімуму все вимагають. Але цінувати цього ніхто не хоче.

Hаписав: Чернівчанка, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 травня 2023 21:41
В новині:
А якщо дійсно у закладі освіти є порушення трудової дисципліни?
Про це ніхто не подумав?
Є закон та нормативно-правові норми.
І їх треба виконувати.

І нічого спільного з мобілізацією цей документ не має.
Усі хто має право на відстрочку, її отримують.
У деяких регіонах дійсно крім довідки вимагають диплом, але це компетенція ТЦК і СП.

А стосовно порушення трудової дисципліни багато чого можна розповісти.
Як під час пандемії проводили загальношкільні свята, як розпивають самогон у вчительських, як від батьків вимагають кошти на ремонти......

Тобто по вашому це буденні речі?
У школах так повинно бути?

Hаписав: Тата, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 травня 2023 23:08
В новині:
Ця Рудько ще та хабарниця!!!Особисто вимагала у моїх родичі за влаштування дитини до школи 2000₴!!!За що???Війна в країні,а вона наживається на бідних людях!!!А перевірка прийшла ,через скаргу батьків до управління(хлопці побилися і один отримав струс мозку,лікується в лікарні)!!!Ця хапуга навіть дисципліну серед дітей навести не може!!!!ЛИШЕ ХАБАРІ БЕРЕ!!!

Hаписав: Киянка для 2, Коментарів: 0, Новин: 0, 26 травня 2023 00:28
В новині:
Ну! Тут вже як сказати.
Є директори, які навмисно своїх підлеглих здають у військомат. Забувають, що відстрочки по догляду, для навчання, по дітях - це все справа поправима.
У рф, треба 4 дітей щоб мати відстрочку
Для студентів, вона тільки на словах діє
Да і більше 200 ВНЗ, це під час війни це справді дуже багато.

Hаписав: Киянка, Коментарів: 0, Новин: 0, 26 травня 2023 00:51
В новині:
Я раджу керівникам задуматися над тим, що колись наступить завтра.
Викладачам не варто бояться телефонувати на гарячу лінію, звертатися до військової прокуратури, чи елементарно звернутися до СБУ в Чернівецькій області.
0,75 + диплом про вищу освіту це гарантоване вам право на відстрочку.
Це право вам дала держава.
І ви повинні свої права захищати.
Законом на передбачено звільнення з військової служби по мобілізації для здійснення педагогічної, науково-педагогічної діяльності.
Відстоювати свої права треба тепер і на рівні усіх інстанцій в тому числі через розголос у ЗМІ.

Hаписав: квітонька, Коментарів: 0, Новин: 0, 26 травня 2023 07:42
В новині:
А військомат що не люди? Тоже хочуть женскої уваги.

Hаписав: Олена, Коментарів: 0, Новин: 0, 26 травня 2023 08:22
В новині:
Ми переселенці , звертались до директора ліцею 7, щоб дитину прийняли до школи, бо ми в декілька метрів живемо від школи, але нам вона відмовила за причиною того , що директор почала розмовляти англійською мовою, а дитина не зрозуміла її питання, я була в шоці і дуже обурена такою поведінкою директора, бо це незаконно так себе вести при прийомі документів і сказала що моя дитина дуже слабка і не зможе там навчатися .Але дитину прийняли у ліцеї 4 і я задоволена керівництвом, дитина вчиться в інтелект класі, дуже гарно .Осад залишився від ліцею 7.

Hаписав: Кияни, Коментарів: 0, Новин: 0, 26 травня 2023 09:55
В новині:
Права педагогічних і науково-педагогічних працівників регулюються:
Законом про освіту;
Про загальну середню освіту;
Про професійно-технічну освіту;
Про фахову передвищу освіту;
Про вищу освіту;

Чи мають право вимагати диплом?
Мають. Відповідно до будь-якого з перелічених законів людина має мати вищу освіту.
Для ПТУ, заклади середньої освіти - не нижче бакалавр.
Для закладів, передвищої і вищої - магістратура.
Це не слова, все прописано у статтях відповідних законів.
Декілька юридичних моментів:
1. Після 2017 року до закладів середньої освіти без відповідної освіти мають право приймати тільки на рік.
2. Педагогічним працівником закладу ПТУ може бути особа, яка отримала психолого-педагогічну підготовку за період навчання у ВНЗ.
Або пройшла її на курсах підвищення кваліфікації.
Це закріплено у законі про професійно-технічну освіту.

Відповідно вимоги до освіти.
-Особа без кваліфікації магістра не може вважатися такою, що має право працювати в закладі фахової передвищої освіти.
-Яка не має психолого-педагогічної підготовки не може вважатися педагогічним закладу профтехосвіти.
-Особа яка була прийнята в заклад середньої освіти після 2017 року і не здобула до цього часу освіту за спеціальністю "середня освіта", "початкова освіта" не може вважатися такою, що має право працювати в закладі середньої освіти.

Чи мають право вимагати показати додаток про освіту? Якщо буде необхідність, то мають.
Закон про освіту чітко прописує. Має бути психолого-педагогічна підготовка та фахова підготовка. Станом на це час не вказано скільки годин має бути фахової підготовки, тому умови залишаються стандартними. Викладання предмету в рамках компетенції.

Hаписав: Батьки Чернівці, Коментарів: 0, Новин: 0, 26 травня 2023 22:16
В новині:
Не думаємо що мобілізація має до конфлікту певне відношення.
Не так легко під час війни військовозобов'язаному влаштуватися на роботу, а тим більше директором.
А от конфлікт інтересів, тут очевидний.


Молодий прикордонник загинув внаслідок поранень, отриманих у боях на Донеччині
Правоохоронці затримали виконувачку обов’язків директора коледжу у власному робочому кабінеті
Обробку здійснять акарицидною отрутою
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі
Виставка триватиме у виставковій залі на вулиці Івана Франка до кінця червня.


ВІДЕО Переглянути все відео

Одночасно на площі у пів гектара розцвіли 5000 кущів 150 різних сортів

Одним із прогресивних напрямів усунення проблем хронічного болю і його причин є ударно-хвильова терапія. Що це таке, як її виконують і наскільки вона результативна – у нашому матеріалі.

Денний міський табір, який уже вшосте організовує центр розвитку дитини "Моя ІриСкА", анонсував програму роботи на це літо. Чим вражатиме він цьогоріч, нам по-секрету розповіла керівниця Ірина Істинюк.

Це чи не єдиний заклад у нашому місті, який не боїться братися за такі непрості завдання. Чим ще особливий цей медичний заклад – у нашому матеріалі.

"Вікторія Драйв" – сучасна автошкола, яка вже другий рік здійснює фахову підготовку водіїв усіх категорій та є однією із кращих у Чернівецькій області.

Отримайте найкращі послуги з будівництва СЕС - звертайтеся до "ДімТек"!

Звітний концерт зразкової вокальної студії "Шарм"(19.05.2023р.).

Якщо у вашій дитині ховається справжній артист, ви мрієте вийти за рамки домашніх концертів, хочете розвинути талант свого чада і показати його всьому світу – приходьте у зразкову вокальну студію "Шарм"! С

Наскільки розвинена ця сфера в Україні, як мали би бути обладнані такі машини і що важливо під час транспортування хворих, нам розповів засновник компанії Ambulance-Express Віктор Оманчуковський.
• Теги