Скандал із закупівлями для ЗСУ: двом експосадовцям Міноборони повідомили про нову підозру

новини / Новини України
1 066
0
Скандал із закупівлями для ЗСУ: двом експосадовцям Міноборони повідомили про нову підозру

ДБР спільно з НАБУ повідомили нову підозру колишньому заступнику міністра оборони, а також в.о. директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів. Вони під час закупівлі продуктів для армії завдали збитків державі на мільйони гривень. Йдеться про події 2020-2021 років, коли Міноборони очолював Андрій Таран.

Про це повідомляє пресслужба Державного бюро розслідувань.



Як повідомляється, у грудні 2020 - січні 2021 років керівник департаменту міноборони уклав договори про закупівлю послуг з організації харчування Збройних сил України на 2021 рік. Надалі, за вказівкою керівництва, він незаконно підписав вісім додаткових угод з постачальниками зі свідомо невигідними для ЗСУ умовами.

ДБР викрило оборудку у жовтні 2021 року та згодом передала справу до НАБУ. В ході подальшого спільного розслідування було встановлено, що умисні протиправні дії посадовців також завдали майнову шкоду ЗСУ через додаткові витрати військових частин під час здійснення перерозподілу непорушних запасів продовольства.

Крім того, оборудка призвела до зниження бойової готовності, обороноздатності Збройних сил України, підриву авторитету ЗСУ та створила потенційну загрозу основам національної безпеки України, які призвели до інших тяжких наслідків в особливий період.

Ексзаступнику міністра оборони та екскерівнику одного із департаментів Міністерства оборони України повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру за статтями:

- зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України);
- перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, яке призвело до інших тяжких наслідків, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 114-1 КК України).

Зазначено, що максимальна санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

Раніше у Міноборони оприлюднили відомості про ціни на раціони харчування для Збройних сил України.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Міла Куніс народилася не Мілою: справжнє ім’я актриси та історія її будинку у Чернівцях
10 647
«Тіньовий куратор» нардепів від «Слуги народу» з Буковини тікав із місця ДТП
7 298
На рідну Буковину "на щиті" повертається захисник Степан Малайко
6 348
У Чернівцях сталася масштабна пожежа: палав будинок - відео
3 272
Спалене місто над Дністром: як давній Василів впливав на життя Київської Русі - відео
3 149
Місцеві можуть подешевшати, а привізні – здорожчати: скільки у Чернівцях коштують кавуни
3 024
«Він живий, але потрібна евакуація»: на Буковині "волонтерка" ошукала родини зниклих військових
2 593
Спека до +33, а потім різке похолодання: погода на Буковині наступного тижня
2 573
На Буковині попрощаються з відважним захисником, який загинув у боях
2 206
Зі стравами з печі, виставками живопису та концертом: у Чернівцях триває фестиваль ветеранської культури
2 161