Бахмут залишається однією з найгарячіших точок фронту. ЗСУ утримують західну частину міста, відвоювали дорогу, мова про оточення вже не йде. Ба більше, Силам оборони не потрібно відходити з міста, щоб уникнути великих втрат серед особового складу.
Про це в інтерв'ю УНІАН розповів військовий експерт Роман Світан. За його словами, якщо українські сили почнуть відступати, посиплеться весь фронт, доведеться відступати на нові рубежі, а це вже не зовсім добре якраз з боку втрат.
"Приймати рішення на місці будуть командири оперативної ланки в залежності від розвитку ситуації. Зараз в районі Бахмута росіяни використовують практично все, що у них є, починаючи від УР-77 – це система розмінування, яка використовується в ударному режимі – до авіації всіх типів з усіма засобами ураження, починаючи від некерованих реактивних снарядів, закінчуючи керованими. Вони намагаються "розібрати" висотки до підвалів, щоб наші війська не могли використовувати їх як вогневі точки", - сказав експерт.
Світан додав, що тиск окупантів сильний, потужний. Вони можуть працювати в такому режимі ще кілька тижнів, адже загарбники стягують боєприпаси і пожвалили авіаційні вильоти.
"Є ще Авдіївка і Мар'їнка, але основне – це Бахмут. Дуже важко, але наші наші сили тримаються, є ротаційні моменти, є прийняття рішень на відхід-захід. Там йде так звана позиційна боротьба: позиція здається, позиція береться знову або береться позиція поруч в глибині фронту. Ця позиційна війна буде ще тривати до нашого наступу. Я думаю, все-таки ціною неймовірних зусиль ми утримаємо Бахмут, поки не почнемо рухатися вже самі", - підсумував Світан.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram