Як виглядає найшвидший собака у світі: може розганятися до 70 км/год

новини / Новини України
1 634
0

Існує порода собак, представники якої є офіційними рекордсменами зі швидкості. Вони здатні розігнатися до 70 кілометрів на годину. Для порівняння - це поріг швидкості для водія-початківця у перші два роки.

Як виглядає порода, чим вона унікальна, пише Styler.



Що відомо про рекордсмена

Мова йде про собак салукі, або персидський хорт. Це порода хортів, які вважаються однією з найдавніших.

Це витончений, досить великий собака, якого колись використовували для полювання на газелей, зайців та іншу дрібну дичину.

Для породи характерний широкий діапазон типів статури, що сформувалися в різних племенах бедуїнів. Існують і два типи шерсті: гладкий і "у пір'ї".



Залежно від місця виникнення породи розрізняють п'ять типів салукі: від гірського - добре оброслого, високого і костистого - до пустельного, який має ніжну конституцію і невисокий зріст.

У довгошерстого різновиду на вухах, хвості і задній стороні ніг є "начоси". Салукі не мають підшерстя, їх шерсть гладка, ніжна і шовковиста. Стандартом породи дозволені усі забарвлення: біле, кремове, палеве, руде, чорне з підпалинами, рябе (біле з рудими або чорними плямами). Небажаним забарвленням вважається лише тигрове.

Зображення салукі можна знайти в єгипетських похованнях

Зображення подібних собак зустрічаються по всьому Родючому Півмісяцю, найдавніші датуються приблизно 3500 до н. е., а в єгипетських похованнях такі зображення зустрічаються з XXII століття до н. е.

Існує думка, що назва породи пов'язана з арабським містом Салюк або сирійським містом Селевкія. Давнє походження породи доведено і генетичними дослідженнями.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Стару гривню можна продати майже за 40 тисяч: який вигляд має дорога українська монета
26 072
Поліцейський із Буковини без бюджетних коштів усього за два місяці створив застосунок доброчесності для Нацполіції
7 250
У Чернівецькій області попрощаються відразу із п'ятьма захисниками
6 466
Завтра на Буковині проведуть в останню дорогу загиблого захисника Максима Івасюка
4 349
На Буковині попереджають про дощ та сильний вітер: прогноз на завтра
3 083
У Чернівцях на Центральній площі знімають банер - фото
2 809
“Коли творю – стаю живою”: історія чернівчанки, яка малює картини долонями
2 793
У центрі Чернівців чоловік викрав реабілітаційне крісло з волонтерського центру
2 770
Помер під час лікування: на Буковині попрощаються із захисником Іваном Унгуряном
2 715
Чому Мигівка «мерехтить» у туманах: історія карпатської річки на Буковині
2 415