RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

* На правах реклами

9 лютого по всьому світі відзначають Міжнародний день стоматолога. Таку дату вибрано не випадково, адже у цей день католицька церква вшановує християнську мученицю Аполлонію Александрійську, яку вважають покровителькою лікарів-стоматологів та зубного болю. Згідно писання, ще в ІІІ столітті її змушували відректися від християнства, а за непослух виривали щипцями зуби. Вона гідно перенесла всі муки й зберегла віру, а коли їй пригрозили стратою, сама зробила крок у полум’я і загинула. Хоч час стер багато згадок, досі існує повір’я, що коли вимовляти "Санта Аполлонія" – зубний біль враз відступить. Сьогодні постать цієї мучениці є символічною для стоматологів у різних країнах, тому її ікони можна помітити не в одній клініці. Зокрема, й у холі стоматологічного факультету БДМУ – місця, де формуються та професійно зростають майбутні лікарі вже понад 15 років. Яким був розвиток цього структурного підрозділу Буковинського державного університету, нам розповів БІЛООКИЙ В'ЯЧЕСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ – декан стоматологічного факультету, доктор медичних наук, професор кафедри хірургії БДМУ, лікар хірург вищої категорії.– Розкажіть, будь ласка, відколи функціонує факультет?


– Перший набір студентів-стоматологів ми здійснили в 2006 році. Тоді ще стоматологічного факультету як окремої структури не було, майбутніх стоматологів навчали на базі лікувального факультету. У 2007 ми знову набрали 100 людей за цією спеціальністю. А вже з 2008-го створили окремий факультет, тоді й отримали перше ліцензійне замовлення.

– Факультет одразу був таким великим, як зараз, чи кафедри відкривалися поступово?


– У 2008-у, тобто у перший рік офіційної роботи факультету, було створено тільки дві кафедри – Терапевтичної та ортопедичної стоматології, а також Хірургічної та дитячої стоматології. Ліцензійний обсяг на початках становив 100 студентів, з часом цей показник виріс до 120. Сьогодні до складу стоматологічного факультету входить 8 кафедр – Анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії, Гістології, цитології та ембріології, Дитячої хірургії та отоларингології, Пропедевтики внутрішніх хвороб, Ортопедичної стоматології, Терапевтичної стоматології, Стоматології дитячого віку, Хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії.

– А викладацький склад змінився?


– Що стосується наших кадрів – то вони професійно виросли. Якщо в 2008-у на факультеті був лише один професор, зараз на восьми кафедрах ми маємо 13 професорів, 15 докторів медичних наук, 32 доцентів і 58 кандидатів медичних наук.

– Чи змінився показник популярності професії стоматолога з часом?


– Актуальність професії стоматолога ніколи не відпадала – поки людство існує, потреба в спеціалістах, що лікують зуби, буде постійно. На разі, на факультеті навчається приблизно 320 студентів, із них 18 – іноземці, переважно з арабських країн – Єгипту, Сирії, ОАЕ. Останнім часом можна помітити, що потік студентів трохи знизився. Але тут справа не в популярності професії чи затребуваності у фахівцях, а в тому, що Міністерство освіти ставить тепер більш жорсткі вимоги до лікарів загальної практики. З іншого боку – це велика перевага, адже спеціальність обирають ті, що справді хочуть вчитися. Приємно, що з понад 320 студентів майже 30 навчаються за держзамовленням.

– До вступних вимог. Чи є вже правила зарахування?


– Правил вступу на 2023-2024 навчальний рік ще нема. Але ми точно знаємо, що зарахування здійснюватиметься за результатами мультипредметного тесту. Попередньо, прохідна сума балів не повинна становити нижче 150.

– Ваш факультет дуже сучасний та прогресивний. Це важливо в стоматології?


– Безперечно. Факультет постійно розвивається. У нас справді потужна матеріально-технічна база. 22 серпня 2011 року ми відкрили новий навчально-лікувальний стоматологічний корпус, що по вулиці Марка Вовчка 2, де базується зараз дві кафедри – терапевтичної та ортопедичної стоматології. Того ж року заснували стоматологічний центр як підрозділ університетської клініки. А в лютому 2012 року він отримав ліцензію на здійснення лікувально-консультативної роботи. Це дуже добре для студентів, адже вони мають змогу отримувати практичні навики, а інтерни під керівництвом викладачів можуть виконувати маніпуляції.

– А практики багато за час навчання?


– Достатньо. Як базу для практики використовуємо нашу університетську поліклініку, Обласну стоматологічну лікарню, Дитячу лікарню, Міську лікарню. Можна практикуватися і у приватних клініках. Головне, аби вони були ліцензованими. До речі, аби студенти набили руку та виробили навики, організовуємо різноманітні акції – безкоштовно обстежуємо працівників різних підприємств, соціально незахищених осіб, військовослужбовців, надаємо їм кваліфіковану допомогу. Для чого це? Для пацієнтів – це корисно, а для студентів – можливість проявити себе в професії.

– Війна відбилася на навчальному процесі?


– Робота факультету в умовах війни фактично не змінилася, майбутні лікарі продовжують опановувати професії в очному режимі. Дякуємо ЗСУ, що можемо вільно проводити офлайн-заняття. Змістилося навчання лише в іноземних студентів – вони перейшли на змішану форму навчання: ті, хто зміг приїхати, навчаються в Чернівцях, інші – перейшли в онлайн.

– Загалом факультет справляється з покладеними задачами?


– Гадаю, що так. Я радий, що знання, які отримують студенти на факультеті, відповідають вимогам Міністерства і що всі наші фахівці по закінченню навчання починають працювати.

Контакти факультету:
м. Чернівці, вул. Руська, 87
+38 (0372) 52-30-72
fakultet-stomatologichniy
Редактор: Марія Фернюк
20-02-2023, 12:40
Коментарів 0 Переглядів 3 193

Теги -

Відтепер головний ліхтар Чернівців запалюватимуть щосуботи

Чернівчанин Роман і сьогодні продовжує відстоювати позицію біля Києво-Печерської Лаври

Відбувся конкурс на кращу проєктну пропозицію нового комплексу замість ринку "Буковинський". Переможці пропонують на місці ринку збудувати торговельний центр із готелем
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чернівчани продовжують допомагати армії. Блог Надії Будної
У Буковинському медичному університеті стартував челендж "Захистимо тих, хто захищає нас. Моя країна б’ється!"
Наберіться терпіння, інакше вам стане зле. Блог Ярослава Волощука
Не часто доводиться звертатися до послуг лікарів
ВІДЕО Переглянути все відео

Чому важливо захистити власне житло, як вибрати охоронну компанію й не поплатитися за власну байдужість, ми розпитали у чернівецьких фахівців підрозділу швидкого реагування "Тигр".

У Приватному вищому навчальному закладі "Буковинський університет" відбувся[i] Благодійний культурно-мистецький марафон "Борітеся – поборете!".

У Чернівцях дистанційно опанувати німецьку мову, відшліфувати вимову та граматику допоможуть у Центрі німецької мови, який є офіційним партнером Goethe-Institut.
• Теги