Чи дійсно Києво-Печерська Лавра перейшла до ПЦУ: відповідь мінкульту

новини / Новини України / Війна з Росією
1 964
0


У Мінкульті повідомили, що на сьогодні мова не йде про передавання Києво-Печерської Лаври до Православної церкви України.

Про це поінформував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.



Він підкреслив, що насправді відбулась реєстрація юридичної особи ПЦУ на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" в монастирі, який знаходиться навпроти території Верхньої Лаври і входить до відання заповідника.

"Юридична особа "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) УПЦ (МП) зареєстрована багато років тому за адресою вул. Лаврська, 15 (Нижня Лавра). Новостворена юридична особа "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) УПЦ (ПЦУ) зареєстрована за адресою вул. Лаврська, 14 (Церква Феодосія Печерського, що безпосередньо поруч із Верхньою Лаврою). На це є належна згода Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", - написав очільник Мінкульту.

Ткаченко наголошує, що церква Феодосія Печерського та корпуси в межах мурів довкола неї перебували в користуванні ПЦУ і до реєстрації в ньому нової юридичної особи ПЦУ. Він нагадав, що власність всієї Києво-Печерської Лаври перебуває у володінні держави, але обтяжена угодами укладеними в різні часи та на різних умовах.

"Згідно рішення РНБО Кабінету Міністрів України доручено забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника", - підсумував міністр культури та інформаційної політики.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
У прокуратурі розповіли, які поранення отримали поліцейські під час стрілянини на Буковині
7 089
З'явилося фото чоловіка, який стріляв у поліцейських на Буковині
6 552
На Буковині невідомий стріляв у двох поліцейських: введено спецоперацію
5 697
Школяр із Чернівців, який торік відмовився співати з росіянами, переміг на міжнародному фестивалі
5 240
У мерії Чернівців пояснили, чому на сходах з’явилися плити із зображеннями померлих
4 711
«Відійшла ціла епоха»: померла багаторічна працівниця Чернівецького музею Марія Унгурян
4 458
Підтвердилася загибель зниклого безвісти захисника Віталія Шевчука з Буковини
4 388
«Оплатила проїзд, а тебе пробачають»: чернівчанин розповів про конфлікт із контролеркою
3 811
Після місяців невідомості підтвердили загибель захисника з Буковини Миколи Лучика
3 759
Масштабне відключення води у Чернівцях: до переліку додали ще десяток вулиць
2 943