Ще одна громада на Буковині вирішила відзначати Різдво 25 грудня

новини / Новини Чернівців / гаряча тема
12 269
0

Ще одна громада храму на Буковині постановила відзначати Різдво 25 грудня. Йдеться про храм Святих Першоверховних Апостолів Петра і Павла у мікрорайоні Садгора у Чернівцях.

Про це повідомили на фб-сторінці храму, пише molbuk.ua



Рішення про відзначення Різдва 25 грудня ухвалили одностайно.

"Відбулися загальні збори громади Храму Святих Першоверховних апостолів Петра і Павла. На них розглядалося питання щодо святкування Різдва Христового у межах парафії 25 грудня 2022 року. Учасники зборів одноголосно підтримали це рішення.

Зазначаємо, що наше рішення прийняте у суворій відповідності до рекомендацій Священного Синоду Православної Церкви України.
Відповідно до цього рішення святвечір у межах парафії припадає на 24 грудня, а різдвяний піст починається 15 листопада 2022 року.

Наше рішення ґрунтується на православній традиції більшості Помісних Церков світу та покликане покласти край зв’язкам України та росії", - йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося, що 13 листопада релігійна громада Свято-Покровського храму села Мамаївці на своїх зборах одноголосно прийняла рішення перейти на новоюліанський календар (близький до григоріанського) та святкувати Різдво Христове 25 грудня.

Як відомо, Православна церква України дозволила святкувати Різдво 25 грудня, якщо бажання висловлять настоятель та громада.
Рішення ухвалили на засіданні Священного Синоду Української православної церкви (Православної церкви України).

Зазначається, що підставою для ухвалення рішення стали численні запити від вірян і дискусія, що точиться всередині церкви та суспільства. Водночас ПЦУ зауважує, що цей крок дозволить вивчити "реальні церковні потреби в здійсненні найближчим часом календарних змін".

Довідково

Як відомо, 7 січня православні церкви, а також УГКЦ святкують Різдво Христове за юліанським календарем. Римо-католицька церква, більшість протестантських церков і православних церков світу святкують Різдво 25 грудня.

Практично увесь світ живе за Григоріанським календарем, який визнали більш точним і доцільнішим, ніж Юліанський. Але деякі країни і релігійні течії і досі живуть за останнім. Україна в тому числі.

Новоюліанський календар — вдосконалена форма юліанського календаря, заснована на циклічному обертанні Землі навколо Сонця; тривалість року становить 365,242222 діб; містить 218 високосних років на 900 років. Календар розроблений сербським астрономом, професором математики й небесної механіки Белградського університету Мілутіном Міланковичем 1923 року.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

Не перевищуйте швидкість: де у Чернівцях працюють камери, які фіксують порушення ПДР
У Чернівцях завтра перекриють завантажену вулицю: будуть обрізати дерева
Контролювали весь повітряний простір Європи: відомий мандрівник показав колишній секретний об’єкт на Буковині - відео
Витягати з того світу – це просто робота: Чернівецький центр екстреної медичної допомоги очолив рейтинг успішних реанімацій в Україні
ексклюзив
Чернівчан просять достойно провести загиблого солдата Василя Зельмановича
На Буковині модернізують залізничний пункт пропуску через українсько-румунський кордон
Місця вистачає не всім: у яких школах діти навчаються змішано через малі укриття
Нинішній епідсезон на Буковині був важким: від грипу померло четверо людей
Герої Буковини: під час виконання бойового завдання загинув Григорій Малиш
ЧТУ хоче купити три нові тролейбуси за 50 мільйонів гривень

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм