Втихомирив морські хвилі під час землетрусу: що відомо про святого, якого вшановує церква 3 листопада

новини / Новини України
1 160
0

3 листопада в церковному календарі – день пам'яті Іларіона Великого.

Він був відлюдником та ранньо-християнським святим. Народився поблизу міста Гази (Палестина) 291 року. В 15 років охрестився і два місяці прожив у пустелі зі святим Антонієм. Коли померли його батьки, Іларіон успадкував великий маєток, який відразу віддав убогим.



307 року повернувся до пустелі неподалік міста Маюма. Саме Іларіон створив перший у Палестині монастир, тому його називають батьком чернецтва в цьому регіоні.

У віці 65 років Іларіон помандрував до Єгипту, там він оселився в пустелі неподалік Афродитополя. Коли правив імператор Юліан Відступник, монастир Іларіона був розвалений поганами. Навіть його самого хотіли вбити, але він залишився живим з Божою ласкою.

Згодом Іларіон помандрував до Сицилії, а потім оселився в сучасній Хорватії (Дальмація). Там він хотів на самоті провести решту свого життя. Робив він в тому краї чимало чудес. Наприклад, втихомирив морські хвилі під час землетрусу. Помер Іларіон на Кіпрі 371 року.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Після +40 Україну накриють грози: синоптик назвав дату різкої зміни погоди
35 832
На Буковині рятувальники виловлювали гадюку та ліквідовували гніздо шершнів
12 987
Вечірня ДТП у Чернівцях: рух ускладнений, запровадили реверс
10 658
Відключення світла взимку: список речей, які українцям варто купити вже зараз
9 187
На Буковині після рекордної спеки очікують дощі та зниження температури
7 578
У Єгипті в ДТП важко травмувалася 18-річна буковинка: дівчина у комі, родина просить про допомогу
7 238
Школу на Буковині очолить новий директор: до комісії залучили представника батьків
5 638
Сьогодні очікується аномальна спека: таких температур на Буковині ще не фіксували
5 232
Дністер стрімко міліє: до Хотина приїхала делегація з Молдови через критичну ситуацію
4 637
Лічені хвилини на порятунок: буковинські медики врятували чоловіка з ножовим пораненням у серце
3 728