"Понад тисячу заяв від переселенців": ЧНУ потрапив у десятку найпопулярніших університетів України

новини / Новини Чернівців / освіта / топ новини
1 657
0

Чернівецький національний університет у десятці за кількість поданих заяв від абітурієнтів серед усіх ВНЗ України.

Про вступну кампанію molbuk.ua поспілкувався з відповідальним секретарем приймальної комісії Чернівецького університету Петром Шпатаром.



"Є понад 15 тисяч заяв"

"У нас є понад 15 тисяч поданих заяв на бакалаврат та магістратуру. Порівняно з минулим роком, це більше, хоча раніше були приблизно такі ж цифри. Так, торік вступники подали близько 12 тисяч заяв", – розповідає секретар.

Причинами зростання кількості заяв, на думку пана Петра, є війна або ж престижність закладу.

"Один із факторів, звісно, війна. Чернівецька область вважається безпечною зоною, тому це перша причина. Друга – це престижність нашого закладу, адже в нас висококваліфіковані викладачі", – говорить П. Шпатар.

"Переселенців цьогоріч понад тисяча"

Кількість пільговиків цієї вступної кампанії зросла в декілька разів.

"Пільговиків, серед яких переселенці та вступники з особливо небезпечних і окупованих територій, у нас 1046, – говорить пан Петро. – Попередньої вступної кампанії було кілька сотень, а тут бачимо зростання у кілька разів".

Популярними цього року є економічні, юридичні та спеціальності сфери інформаційних технологій.

"Найбільше поданих заяв на економічні спеціальності: "Фінанси та банківська справа", "Підприємництво, "Торгівля та біржова діяльність". Не меншу популярність має також сфера інформаційних технологій: "Інженерія програмного забезпечення", "Комп’ютерна інженерія" тощо. Окремо можна виділити перекладачів на факультеті іноземних мов, а також "Право" та "Міжнародне право" на юридичному факультеті, – каже відповідальний секретар.

Ціни на навчання в університеті зросли приблизно на 10 відсотків.

"З огляду на інфляцію, ціни, звісно ж, зросли майже на всі спеціальності до десяти відсотків. Наразі університет надав рекомендації на бюджетні місця для бакалаврів. Їх усього 1046. Понад половина з цих рекомендацій вже підтверджена оригіналами", – зазначає відповідальний секретар.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У центрі Чернівців відкрився перший в Україні рекрутинговий центр 108 батальйону бригади "Едельвейс" - фото
«Долар слабшає через глобальні зміни»: чому долар у світі дешевшає та чого чекати українцям
Смертельна аварія у Чернівцях: водій автомобіля збив велосипедиста
«Стояли впритул до ворога»: прикордонник з Буковини про бої на Донеччині
ексклюзив
На Буковині синоптики попередили про пориви вітру
Масована нічна атака РФ: ракети летіли на Львів, під ударом захід України
28 червня, 2025
З нагоди Дня Конституції України на горі Веприк розгорнули 20-метровий прапор - фото
«Не завжди діти відразу говорять про це»: скількох педофілів засудили на Буковині за останні п’ять років
ексклюзив
«Тато – мій ангелик»: дружина загиблого воїна з Буковини просить визнати його Героєм
Сьогодні на Буковині попрощаються із воїном Віталієм Шалаєвим