* На правах реклами
Ароматична рідина — серце будь-якої сигарети. Без неї жоден вейп нічого не вартий. Все ж курці кидають тютюн саме заради пишних клубів ароматного диму. А вибір смаків вражає, в офлайнових та онлайн-магазинах можна придбати жижки з різними ароматизаторами, вмістом нікотину, співвідношенням компонентів. Звісно, відрізнятися буде й ціна.
Незважаючи на це розмаїття, рано чи пізно кожен вейпер задається питанням щодо того, чому немає рідини саме з таким смаком чи співвідношенням компонентів. Або починає думати, як відтворити якусь конкретну рідину та не витратити багато коштів, чи знову відчути неповторний смак. Причин, з яких варто спробувати самозаміс, достатньо. Усе ж таки це творчий процес. І ми підкажемо, як отримати від нього максимум задоволення та результату.
Які компоненти вам знадобляться
Абсолютна перевага самозамісу полягає в тому, що ви точно знаєте, що саме додали в суміш. Знадобиться мінімум:
- PG, пропіленгліколь. Харчовий маркують USP, чистота — 99,8%. Речовина виступає провідником смаку, забезпечує "удар по горлу".
- VG, гліцерин. Обирайте те саме маркування, що й у попереднього компонента. Надає парі густоти й солодкуватого присмаку.
- Ароматизатор для вейпу. Замовити найважливіший компонент можна з будь-якими смаками. Фрукти, ягоди, тютюн, десерти й напої — чого тут тільки немає. До ваших послуг — добре знайомі смаки та екзотика.
- Нікотин. Речовина небезпечна, тому реалізується лише в розведеному вигляді. Здебільшого трапляється концентрація 100 мг/мл або 50 мг/мл. Зберігати його треба правильно, адже при взаємодії з деякою тарою речовина окислюється. Ідеальний варіант — темне скло + прохолодне місце. Змішують нікотин із пропіленгліколем, врахуйте це, коли будете додавати гліцерин.
За бажанням можна використовувати харчові добавки — підсилювачі смаку.
Як правильно змішувати
Аби змішати рідину, знадобиться відповідна тара. Об'єм обирайте будь-який, але зверніть увагу на матеріали. Краще за все підходить скло або пластик для харчових продуктів (HDPE, PE). Далі треба визначитися, у який спосіб вимірювати компоненти. Варіанти два — вага або об'єм. Новачки часто намагаються міряти краплями, але цей спосіб не дуже точний. У кожного виробника своє пакування і дозатор, який відрізняється. Рідини бувають різної в'язкості, а об'єм краплі залежить від багатьох факторів (сила натиску, рідина, що залишилась у флаконі, тощо). Досвідчені вейпери радять новачкам користуватися медичними шприцами, а ще краще — вагами, відкаліброваними з точністю до 0,01 г.
Починати замішувати варто з простих рецептів. Коли будете добре знати, як розкривається той чи інший компонент, зможете робити все із зав'язаними очима. А поки беріть ідеї з сайтів або форумів, яким довіряєте. Далі треба робити наступне:
- Розраховуєте кількість компонентів згідно з інструкцією.
- Надягаєте гумові рукавички.
- Змішуєте інгредієнти в чистій тарі, шприц — окремий для кожного складника.
Потурбуйтеся про те, щоб поряд не було дітлахів і домашніх тварин. Заміс — справа делікатна.
Як тільки ємність буде заповнена, закрийте її та перемішайте. Далі починається нудний етап — настоювання, але без нього неможливо отримати гарного смаку. Залиште пляшечку в темному місці при кімнатній температурі. Щоб прискорити процес, можна використовувати спеціальну магнітну мішалку. Якщо йдеться про промислові масштаби, то знадобиться місяць-два. Отже, і вам доведеться трохи почекати. Але воно того варте.
Якщо не хочете заморочуватися, купуйте готові основи, але при додаванні ароматизаторів співвідношення PG/VG зміниться. Якщо ж любите точність, беріть кожен інгредієнт окремо.
16-08-2022, 13:46
0
1 523