Долару стало дорожче потрапляти на чорний ринок: економіст пояснив, чому різко подорожчала валюта

новини / Новини України / економіка, бізнес
7 188
0


В Україні останній тиждень спостерігається ослаблення гривні відносно долара.

Економіст Сергій Фурса пояснив, чому в Україні стався стрибок курсу долара з 35 до 37 грн, пише ТСН.



"Чому стався стрибок курсу з 35 до 37 грн. за долар. Минулого тижня найбільший банк ПриватБанк і Монобанк перейшли на своїх картках на ринковий курс. До цього, коли усі банки перейшли, вони тримали курсу ближче до офіційного курсу - фіксованого, який 29 грн. за долар. Чому вони відмовилися від цього? Бо картковий туризм, схеми, де з картками їхали за кордном, знімали і прокручували цю історію", - пояснив економіст.

Він зазначив, що таким чином, після підняття курсу цими двома банками, долару стало дорожче потрапляти на чорний ринок і курс виріс.

"Скоріш за все на чорному ринку були схеми, які побудовані саме на картковому туризмі. Це дозволяло долару потрапляти на чорний ринок. Коли вони підняли цей курс, то дорожче стало долару потрапляти на чорний ринок і власне ми побачили цей стрибок", - говорить Фурса та наголошує, що бігти наразі міняти гривні не варто, оскільки, що буде далі з курсом важко перебачити.

Варто зазначити, що офіційний курс гривні до долара зафіксований Нацбанком на рівні 29,25 грн/дол. від 24 лютого 2022 року.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Кинувся рятувати синів і зник: на Дністрі шукають чоловіка та двох малолітніх дітей
25 601
Сезон у розпалі: скільки на ринках Чернівців коштують літні ягоди
7 006
У Чернівцях стартував сезон кавунів і динь: скільки коштують та звідки їх привозять
6 946
Співали «гімн СВО» й чекали на окупантів: у Чернівцях винесли вирок прихильникам РФ - відео
6 491
Нові підозри на Буковині: поліція виявила розкрадання коштів на ремонтах закладів освіти
5 766
«Непоправна втрата»: на Буковині попрощалися з військовим лікарем Іларіоном Дячуком
5 663
У Дністрі втопився 16-річний хлопець: тривають пошуки тіла
5 646
У Хотинській лікарні викрили схему керівництва: переплата за обладнання понад 300 тис. грн
4 974
На Буковині проведуть масштабне дослідження стану здоров’я людей
4 940
На Буковині кількох керівників освіти підозрюють у розтраті понад 5 млн грн
4 898