«Виходить, я був нікчемним артистом?» Олександр Положинський розповів про службу в ЗСУ та прокоментував вручення повісток правопорушникам

новини / Новини України / Війна з Росією
1 467
0

В Україні триває загальна мобілізація, під час якої до лав армії можуть призвати усіх військовозобов'язаних громадян.

У Мережі почали з’являтися новини, коли повістки українцям почали вручати як "покарання".



Серед таких історій — випадок жінки в Тернополі, якій вручили повістку за порушення комендантської години, ситуація, коли правоохоронці влаштували рейд київськими нічними клубами та вручили 219 повісток порушникам комендантської години, історія, коли повістки видавали людям, що відпочивали на пляжах в Одесі попри заборону, та багато інших.

Український музикант та ексфронтмен гурту Тартак Олександр Положинський, який з перших днів повномасштабної війни вступив до рядів захисників, засудив такий підхід до призову громадян.

"За цією логікою виходить як? Я був нікчемним громадянином, поганим артистом, писав нікому не потрібні пісні, давав стрьомні концерти — і за це все мене відправили на фронт… Але ж насправді це не так. Тут дуже класні люди", — поділився він у коментарі Ukraїner.

Також проти такого підходу до мобілізації населення виступив засновник організації із захисту прав тварин UAnimals та співзасновник агенції GresTodorchuk Олександр Тодорчук:

"Таке покарання знецінює щоденний ризик тисяч хлопців і дівчат, які добровільно пішли боронити країну. Всі ці „п'яні“ повістки лише знецінюють їх героїзм, перетворюють армію на покарання. Будь ласка, годі лякати повістками і радіти таким покаранням".

Раніше у інтерв'ю Радіо НВ адвокат Андрій Новак висловився, що видавати повістки як покарання — неправильно і некоректно.

"Я гадаю, що ні [це не правильно]. Це, як мінімум, неправильно і некоректно до тих людей, хто пішов воювати добровільно, в перші години, в перші дні. До них заганяти у підрозділи покараних, тих, хто цього не хотіли, які через свою „дурість“ потрапили на фронт… І вони на 99%, я гарантую, будуть робити все, щоб звільнитись від армії, або можуть після підготовки ухилятися від виконання своїх обов’язків. Це може зіграти погану роль саме під час бойових дій. Я вважаю, це не правильно. Правильно — це накласти на людину адміністративну або кримінальну відповідальність за порушення вимог комендантської години, але таким чином карати — це аморально та неправильно саме стосовно тих осіб, хто пішов добровільно служити", — підсумував правозахисник.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Злива та буревій наробили значної шкоди у селах Буковини - фото
12 607
Професор із Чернівців увійшов до кращих науковців планети за версією ScholarGPS
11 866
У Чернівцях весь громадський транспорт має зупинятися під час хвилини мовчання
11 320
Поверталися з навчання: стали відомі нові подробиці трагічної ДТП у Франції, у якій постраждали буковинці
6 498
На Буковині попрощаються із відважним захисником Валерієм Шульжуком
5 107
У жахливій ДТП, що сталась у Франції, постраждали діти з Буковини: деталі
4 440
Поїздки з дітьми за кордон: прикордонники нагадали, які документи необхідні
2 954
Працювала у психлікарні майже 40 років: у Чернівцях померла відома лікарка-психіатр Нінель Семенова
2 810
У Чернівцях відбудеться фольклорний фестиваль "Буковинські зустрічі"
2 555
Не витримало серце: на Буковині попрощалися із прикордонником Олександром Сухарем
2 529