Україні доведеться докуповувати газ до зими

новини / Новини України
871
0


Щоб створити в Україні до зими запас із 19 млрд кубометрів газу, докупити доведеться 5,8 млрд куб. м на суму близько 8 млрд доларів. При цьому Україні для проходження зими вистачило б і 15 млрд кубів, але треба враховувати військові ризики.

Про це заявив на пресконференції голова "Нафтогазу України" Юрій Вітренко, пише Обозрєватель.



Завдання забезпечити запас не менше 19 млрд кубометрів газу "Нафтогаз" отримав від Кабміну.

"У нас немає проблеми з імпортом газу. Складність полягає лише в тому, що для цього необхідні величезні гроші. Зараз газ коштує на ринку 1,5 тис. доларів... Щоб забезпечити 19 млрд кубометрів газу, потрібно імпортувати 5,8 млрд куб. м. На це потрібно 8 млрд доларів", – зазначив Вітренко.

Він додав, що уряд хоче створити запас у 19 млрд кубів газу, щоб підстрахуватися. "Ми допомагаємо уряду зробити так, щоб Україна могла створити такий великий запас газу. Але при цьому ми вказуємо, що якщо ми підійдемо до опалювального сезону з 15 млрд куб. м – це теж означатиме, що у нас буде запас. 15 млрд куб. м – це теж рівень із запасом. Але питання в тому, на які військові ризики нам розраховувати", – сказав Вітренко.

При цьому частина газу власного видобутку також надійде до підземних сховищ, запевнив Вітренко. У ПСГ вже перебуває 10,5 млрд кубометрів.

"Зараз у нас більше газу, ніж зазвичай у підземних сховищах. Видобуток упав, але щодо споживання він упав не так критично. Споживання впало набагато сильніше, ніж видобуток. На ринку українського газу є профіцит, тому ми можемо закачувати газ у сховища", – сказав голова "Нафтогазу".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
"Є загроза моєму життю": волонтер із Чернівців поскаржився Зеленському і Малюку
Чи скоротять на Буковині комендантську годину: у Чернівецькій ОВА дали пояснення
Найбільша парковка у Чернівцях стане платною у вихідні
"Впливала на рішення ВЛК": на Буковині силовики затримали депутатку міськради
У Чернівцях блогерку засудили до 5 років ув'язнення за публікацію відео примусової мобілізації
На Буковині викрили батька та сина, які переправляли чоловіків за кордон
160 тисяч гривень штрафу: проти ФК "Буковина" застосують серйозну санкцію
У Чернівцях рятувальники евакуювали 28 людей під час пожежі у багатоповерхівці
Затримання депутатки міськради та пожежа в багатоповерхівці: головні новини минулої доби
Надзвичайно потужна магнітна буря: науковці попередили, коли сильний спалах на Сонці спровокує значний геомагнітний шторм

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм