RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |

«Якби ми знали, що так буде, то залишились би вдома»: переселенці у Чернівцях відтепер будуть платити за проживання у гуртожитках

У редакцію "МБ" надійшли скарги від внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитках №5 та №6 Чернівецького національного університету, про те, що керівництво адміністрації змушує заплатити за проживання та ще й заднім числом.

Кореспондент molbuk.ua поспілкувався із керівництвом університету та переселенцями.



У телеграм-чат жителів гуртожитків увечері, 12 червня, надійшло повідомлення від адміністрації про те, що кожна внутрішньо переміщена особа має заплатити 600 грн за один місяць проживання, якщо вони оформили довідку в ЦНАПі, якщо ні – 1200. До того ж, як кажуть жителі гуртожитків, при видачі договорів про оплату додають талон, де від руки пишуть скільки і за який місяць потрібно заплатити.







Ректор університету Роман Петришин зауважує, що оплати заднім числом немає, а тільки від червня місяця.

"Є відповідна постанова Кабінету міністрів від березня, яка каже, що ВПО держава компенсує старшій особі – 2000 гривень на місяць, дитині – 3000 в тому числі і для покриття витрат на комунальні послуги. Проте, ми інтенсивно шукаємо меценатів, які можуть покрити витрати за минулі місяці до кінця травня, частково знайшли. Ну, а з червня переселенці, що проживають у гуртожитках, будуть платити по 600 грн на місяць", - зазначає ректор університету.

У переселенців такі дії керівництва викликали обурення, адже, по-перше, як зазначають самі люди, коли вони приїжджали у Чернівці, їм говорили, що вони будуть безкоштовно проживати до закінчення війни.

"Нас дуже цікавить питання звідки суми. Адже, якщо в кімнаті живе троє людей, використовується одна лампочка, і коли в кімнаті живе одна людина також використовується одна лампочка. Де вони ці суми взяли ніхто не знає, бо ні в якому наказі цього немає. Як вони формують ці 600 гривень – незрозуміло, бо був період, коли не було гарячої води, а то взагалі ніякої не було. Також багато переселенців повиїжджали. Їм також прийдеться сплачувати за прожиті дні та місяці?", - говорить мешканка гуртожитку пані Інна.

Директор адміністрації студмістечка Василь Герасим говорить, що це прямі витрати, які вони несуть.

"Ми й так зараз понесли витрати і, якщо за червень місяць не буде оплати, то ми просто перестанемо функціонувати як центр для внутрішньо переміщених осіб", - каже Герасим.

Жителі п’ятого та шостого гуртожитків написали колективну заяву на ім’я голови Чернівецької ОВА та зараз збирають підписи. Договори про оплату покищо не підписують.

"Ніхто до завідувачки не йде підписувати договори, бо сума 600 грн з людини у місяць це дуже багато за комунальні послуги", - каже жителька гуртожитку №5.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-06-2022, 13:15
Коментарів 20 Переглядів 143 992

Теги -
Hаписав: Олег, Коментарів: 0, Новин: 0, 16 червня 2022 08:42
В новині:
Так їм і треба. Цим переселенцям повиплачували по 30 000 грн, дали житло. А вони возмущаються що великі ціни, і т.д. А не за багато вони хочуть???

Hаписав: Переселенець, Коментарів: 0, Новин: 0, 16 червня 2022 09:18
В новині:
Не меліть дурниць про надані кошти переселенцям. Це все пил у вічі! Багато хто не отримав й 2 тисяч! Іоана просто називається на горі людей! Ви думаєте, люди від доброго життя пішли в гуртожитки? Хто має гроші - винаймають житло! А ці бідкатьюся! До них це великі гроші!

Hаписав: ДоброгоВечораМиЗукраїни, Коментарів: 0, Новин: 0, 16 червня 2022 09:51
В новині:
Мої батьки теж переселенці в Чернівецькій обл. Від березня жодної копійки їм не виплатили, хоча вони одразу ж зареєструвалися. Уся "гумдопомога" пару разів полягала в сухому пюре типу мівіна і пачці печива. Якби не родичі, вмерли б з голоду на Буковині, бо грошей нема, допомоги нема, роботи нема навіть по смт, не говорю про село вже. Зараз вже в іншому регіоні, є робота, але держава і досі не виплатили нічого. До речі, великі суми,про які пишуть - це аж 2000 грн в місяць. І живи як хочеш. Це якщо виплатять.

Hаписав: Переселенка, Коментарів: 0, Новин: 0, 16 червня 2022 10:13
В новині:
{text}
Цитата: Олег
Так їм і треба. Цим переселенцям повиплачували по 30 000 грн, дали житло. А вони возмущаються що великі ціни, і т.д. А не за багато вони хочуть???

Де Ви бачили такі суми??? Не меліть дурниць! Моя свекруха з квітня місяця не отримала ні копійки! Живе на свою пенсію. Люди залишилися без житла, без роботи, втікаючи від війни, а Ви ще їм заздрите? Не маючи ніякого розуміння, що взагалі відбувається з цими людьми. Вони залишили все своє життя вдома, не знаючи чи повернеться вони туди знов, чи буде куди повертатися....

Hаписав: Гість Віталій, Коментарів: 0, Новин: 0, 16 червня 2022 13:10
В новині:
{text}
Цитата: Олег
Так їм і треба. Цим переселенцям повиплачували по 30 000 грн, дали житло. А вони возмущаються що великі ціни, і т.д. А не за багато вони хочуть???

Тупий бот їдь у ранку п@скуда

Hаписав: Вася, Коментарів: 0, Новин: 0, 16 червня 2022 13:27
В новині:
Люди за оренду платять 300-600 у.о. і не скаржаться. Нехай поцікавляться які ціни на аренду житла. А ці хочуть все безкоштовно. І за 600 грн скаржаться ганьба. На роботу ідіть, треба працювати а скаржитись.

Hаписав: Рос, Коментарів: 0, Новин: 0, 17 червня 2022 00:30
В новині:
Курви мільйонами крадуть і грошей нема на біженців? То може вони приймуть їх в адміністрації, яб подивився як хотяб 1000 із десятків тисяч внутріщьнопереміщенних в Чернівнцьку обл. прийшли б заночувати обл.раду.

Hаписав: Джавеліна, Коментарів: 0, Новин: 0, 17 червня 2022 16:51
В новині:
{text}
Цитата: Олег
Так їм і треба. Цим переселенцям повиплачували по 30 000 грн, дали житло. А вони возмущаються що великі ціни, і т.д. А не за багато вони хочуть???

30 тисяч? Цікаво, скільки ви проживете на таку суму. Це по-перше. І по-друге, не від хорошого життя люди домівки свої покинули, майте хоч трохи людяності, замість заглядати їм у кишеню!

Hаписав: валера, Коментарів: 0, Новин: 0, 17 червня 2022 17:43
В новині:
я в чате? я вполне верю что государство не не выплатило большинству переселенцев

Hаписав: Гість Maks, Коментарів: 0, Новин: 0, 17 червня 2022 20:10
В новині:
"якби знали, не їхали б", серьезно?? Настільки вдома було їхм погано, що якби знали що 600 гр рлатити не їхали б?))

Hаписав: Гість Maks, Коментарів: 0, Новин: 0, 17 червня 2022 20:12
В новині:
Живтуь безкоштовно, одяг безкоштовно, годують безкоштовно, лікування безкоштовно. А виплати давай. Не занадто? давно пора було таке ввести нехай платять

Hаписав: Гість Maks, Коментарів: 0, Новин: 0, 17 червня 2022 20:14
В новині:
Цитата: Джавеліна
{text}
Цитата: Олег
Так їм і треба. Цим переселенцям повиплачували по 30 000 грн, дали житло. А вони возмущаються що великі ціни, і т.д. А не за багато вони хочуть???

30 тисяч? Цікаво, скільки ви проживете на таку суму. Це по-перше. І по-друге, не від хорошого життя люди домівки свої покинули, майте хоч трохи людяності, замість заглядати їм у кишеню!



Плюс їм кожен місяць по 6 штук платят. Крім тих 30 штук.
А люди скільки працюють щоб заробляти, ще і за ком послуги платять

Hаписав: Гість Maks, Коментарів: 0, Новин: 0, 17 червня 2022 20:15
В новині:
Цитата: Вася
Люди за оренду платять 300-600 у.о. і не скаржаться. Нехай поцікавляться які ціни на аренду житла. А ці хочуть все безкоштовно. І за 600 грн скаржаться ганьба. На роботу ідіть, треба працювати а скаржитись.

Навіщо?) Вони сюди як на курорт приїхали, і нчого робити тутне хочуть.Скільки з них працюють ? одиниці! і з чоловіків теж

Hаписав: Гість Olesia, Коментарів: 0, Новин: 0, 17 червня 2022 20:18
В новині:
Цитата: ДоброгоВечораМиЗукраїни
Мої батьки теж переселенці в Чернівецькій обл. Від березня жодної копійки їм не виплатили, хоча вони одразу ж зареєструвалися. Уся "гумдопомога" пару разів полягала в сухому пюре типу мівіна і пачці печива. Якби не родичі, вмерли б з голоду на Буковині, бо грошей нема, допомоги нема, роботи нема навіть по смт, не говорю про село вже. Зараз вже в іншому регіоні, є робота, але держава і досі не виплатили нічого. До речі, великі суми,про які пишуть - це аж 2000 грн в місяць. І живи як хочеш. Це якщо виплатять.

Нічого не роблять і мають 2 штуки і місяць, плюс ща проїзд не платять, одляг дають.
А люди працююит за 8 тисяч в місяць, ПЛЮС ОДЯГ КУПУЮТЬ САМІ І ЗА КОМПОСУГИ теж платят самі. Вгадай лишається більше ніж 2 тисячі???

Hаписав: Львів, Коментарів: 0, Новин: 0, 23 червня 2022 21:11
В новині:
Як вам всім не соромно дорікати переселенцям.Та ніякі гроші не компенсують тої біди,що вони пережили.

Hаписав: Львів, Коментарів: 0, Новин: 0, 23 червня 2022 21:21
В новині:
Цитата: Львів
Як вам всім не соромно дорікати переселенцям.Та ніякі гроші не компенсують тої біди,що вони пережили.

А держава зобов'язана компенсувати їм всі матеріальні втрати, за рахунок олігархів.

Hаписав: Валентин, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 червня 2022 23:24
В новині:
{text}
Цитата: Гість Maks
Живтуь безкоштовно, одяг безкоштовно, годують безкоштовно, лікування безкоштовно. А виплати давай. Не занадто? давно пора було таке ввести нехай платять

ВИ ПРО ЯКИЙ ОДЯГ? СЕКОНД ХЕНД..!!!.....ЛЮДИ ВТРАТИЛИ ВСЕ!БУДИНКИ,КВАРТИРИ, МАШИНЫ, НЕ МАЮТЬ ЖИТЛА,ВЛАСНИХ РЕЧЕЙ,НЕ З ВЛАСНОЇ ВОЛІ ВИЇХАЛИ,....ЯК НЕ СОРОМНО!ГАНЬБА ТАКИМ ,ЯК ВИ!

Hаписав: Валентин, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 червня 2022 23:27
В новині:
Цитата: Гість Olesia
Цитата: ДоброгоВечораМиЗукраїни
Мої батьки теж переселенці в Чернівецькій обл. Від березня жодної копійки їм не виплатили, хоча вони одразу ж зареєструвалися. Уся "гумдопомога" пару разів полягала в сухому пюре типу мівіна і пачці печива. Якби не родичі, вмерли б з голоду на Буковині, бо грошей нема, допомоги нема, роботи нема навіть по смт, не говорю про село вже. Зараз вже в іншому регіоні, є робота, але держава і досі не виплатили нічого. До речі, великі суми,про які пишуть - це аж 2000 грн в місяць. І живи як хочеш. Це якщо виплатять.

Нічого не роблять і мають 2 штуки і місяць, плюс ща проїзд не платять, одляг дають.
А люди працююит за 8 тисяч в місяць, ПЛЮС ОДЯГ КУПУЮТЬ САМІ І ЗА КОМПОСУГИ теж платят самі. Вгадай лишається більше ніж 2 тисячі???

Хотів би я Вас побочити на місці переселенців,тоді так би не базікали!ГАНЬБА ВАМ !

Hаписав: Валентин, Коментарів: 0, Новин: 0, 25 червня 2022 23:32
В новині:
Цитата: Гість Maks
Цитата: Вася
Люди за оренду платять 300-600 у.о. і не скаржаться. Нехай поцікавляться які ціни на аренду житла. А ці хочуть все безкоштовно. І за 600 грн скаржаться ганьба. На роботу ідіть, треба працювати а скаржитись.

Навіщо?) Вони сюди як на курорт приїхали, і нчого робити тутне хочуть.Скільки з них працюють ? одиниці! і з чоловіків теж

МОЖЕ ПОМІНЯЄШЬСЯ З НИМИ МІСЦЯМИ???ГА...? НЕМА БАЖАННЯ?

Hаписав: Гість Дмитро, Коментарів: 0, Новин: 0, 30 червня 2022 20:24
В новині:
Всі так погано говорять від завести,забери у вас житло,машину і не дай Бог родину .Бог все бачить і не поспішає визволити нас від ворога - тому що серця наші лукаві,ідіть повчитись у поляків вони людність мають.


В останню путь Таїсією Татарин проведуть у рідному селі Розтоки

Коли Володимир Мунтян дізнався, що злочинець "розгулює" біля школи, в якій навчається його донька, відразу поїхав туди.
• Новини партнерів
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Сосиски із гірчицею, чи геополітика? Блог Ярослава Волощука
Європа, хоч і повільно та все ж здається дрейфує до розуміння того, що із ерефією не варта мати ніяких справ
«Усе робимо з любов’ю». Блог Надії Будної
У цей нелегкий час є чимало добрих людей, які допомагають іншим
ВІДЕО Переглянути все відео

З першого жовтня у тролейбусах немає кондукторів, а пасажири повинні звикати до безготівкової оплати

У Центрі Інноваційної Медицини запускається сучасне та прогресивне гінекологічне відділення, яке спеціалізуватиметься на якісній діагностиці та ефективному лікуванні.

Перебуваючи у клініці Ви завжди можете розраховувати на комфортні умови перебування та турботу про Вас, чуйність та розуміння.

Потреби захисників України на фронті залежать від умов ведення війни, проте не втрачають своєї актуальності засоби пересування.

Сонячні електростанції (СЕС) під власне споживання – новий тренд в зеленій енергетиці та справжнє відкриття для українських підприємців.

Уже пів року магазин Smartzoo, що на вулиці Комарова, 11, робить усе для того, щоб нашим домашнім улюбленцям жилося комфортно в наших оселях.

Пенсіонери та військовослужбовці отримують знижку 20% на оправи.
• Теги