Мародери, шахраї та автовикрадення: як війна вплинула на злочинність в Україні

новини / Новини України / Війна з Росією
1 067
0

Картина злочинності в Україні з моменту вторгнення Росії значно змінилася. Нині "традиційної" злочинності поменшало, але на перший план вийшли мародерство, шахрайство та викрадення автомобілів.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю РБК-Україна розповів перший заступник голови МВС Євген Єнін.



"У перші дні на території майже всіх регіонів ми зіткнулися зі спробами груп молодих людей грабувати ювелірні лавки та автосалони. Але коли вони побачили, що поліція готова застосовувати зброю для того, щоб припинити безлад, бажання вчиняти такі злочини дуже швидко вщухло", - розповів він.

За словами Єніна, одними з найчастіших злочинів стали викрадення автомобілів, їхня динаміка не зросла порівняно з іншими періодами, але вони залишилися частим явищем.

"Зараз ми стикаємося і зі зростанням злочинів, пов'язаних з використанням зброї. Надалі ця проблема буде дедалі актуальнішою", - прогнозує перший заступник голови МВС.

Єнін також зазначає, що загальна кількість злочинів значно знизилася, за окремими видами на 50% та більше.

"Спочатку була надзвичайно позитивна динаміка щодо загальнокримінальних злочинів. По-перше, Верховна рада підвищила відповідальність за майнові злочини в умовах військового стану, можна отримати до 10-15 років ув'язнення. По-друге, дало результат запровадження комендантської години та патрулів", - зазначив він.

Детальніше про можливість повторного наступу на півночі України і на Київ, боротьбу з диверсантами, колаборантами та мародерами, мінну небезпеку та ядерну загрозу, прогнози по зростанню злочинності і легалізацію обігу зброї - в інтерв'ю РБК-Україна.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Міланка осиротіла: у селі під Чернівцями поховали жорстоко вбиту 21-річну жінку — відео
1 202 783
Завтра на Буковині поховають 21-річну жінку, яку жорстоко вбив свекор і закопав на городі
1 027 718
Це горе для обох родин: дружина підозрюваного у вбивстві 21-річної жінки розповіла про подробиці трагедії
121 107
Чернівці 100 років тому: оживили старі фото міста - відео
35 508
Знову гірка втрата: на Буковині проведуть в останню дорогу медика Ігоря Кумку
20 711
1500 вишитих рушників і живий коридор: у Чернівцях проведуть масштабний флешмоб
16 922
У Чернівцях виставили на аукціон землю під багатоповерхівку: яка стартова ціна
16 169
Батька і сина, підозрюваних у жорстокому вбивстві 21-річної жінки, взято під варту
14 595
Вважався зниклим безвісти: на Буковині зустрінуть траурний кортеж із воїном Русланом Горичаном
13 951
Знову гірка втрата: на війні загинув військовий з Буковини Іван Назаров
13 532