Франція передасть Україні ще одну партію самохідних гаубиць Caesar

новини / Новини України / Війна з Росією
769
0

Міністр Європи та закордонних справ Франції Катрін Колонна заявляє, що її країна передасть Україні ще одну партію самохідних гаубиць Caesar.

Про це Колонна сказала на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Києві.



Колонна заявила, що хоча Франція не перебуває у стані війни з Росієї, але допомагає Україні у галузі оборони.

"У цьому зв'язку ми вже давно маємо контакти з українською владою і постійно знаємо, які є потреби з українського боку і які у нас є можливості для того, аби відповісти на ці заявки", - заявила Колонна.

За її словами, нещодавно президент Франції Еммануель Макрон підтвердив отримання запиту від президента України Володимира Зеленського і запевнив у продовженні надання Україні військової підтримки.

"Скоро будуть нові поставки САУ Caesar і ми будемо продовжувати співпрацю у цьому контексті", - наголосила Колонна.

Вона сказала, що у Франції будуть аналізуватися запити України і французькі можливості для задоволення цих запитів.

Колонна додала, що раніше Україна вже отримувала САУ Caesar і тепер буде доставлена ще одна партія. "Ми не можемо відкрито публічно говорити про це. Ми говоримо про це в рамках дружнього діалогу. У найближчі тижні", - сказала вона.

Своєю чергою, Кулеба сказав, що французькі гаубиці Caesar вже зарекомендували себе надійною і ефективною зброєю.

"Але це не єдина зброя, яка надходить з Франції. І за кожну таку зброю ми вдячні. Я наголосив сьогодні, що потреба в наданні Україні додаткових артилерійських систем 155-го калібру залишається надзвичайно актуальною. Нам для перемоги у битві на Донбасі потрібно суттєво зміцнити наш артилерійський потенціал. І тому ми сьогодні обговорили з моєю колегою це питання", - наголосив Кулеба.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Відомій співачці з Буковини зробили операцію: вона лікується вже два місяці
11 211
У центрі Чернівців запропонували збудувати великий готель: хто за цим стоїть
10 058
Вчителька з Чернівців дала ШІ оцінити твір учениці: що з цього вийшло
4 996
"Неньо" був легендою: у Чернівцях помер найстаріший працівник теплокомуненерго
3 883
У Чернівцях активіст, на авто якого впало дерево, виграв суд у зелентресту
2 461
Чому хочуть скасувати безкоштовний заїзд: директор Калинівського ринку пояснив про зміни
2 223
У Відні жорстоко закатували 21-річного юнака: ЗМІ пишуть про причетність до вбивства буковинця
2 140
У Чернівцях затримали правоохоронця, який заробляв на ухилянтах і ховався від слідства
1 881
У Чернівцях відкрили новий корпус експертно-криміналістичного центру
1 786
Завтра Буковина попрощається із захисником Андрієм Боднарюком
1 774