Війна в Україні змінить ціни на продукти: що саме подорожчає

новини / Новини України / Війна з Росією
1 505
0

Через війну в Україні ціни на зерно, олію та ряд інших продуктів будуть рости.

Про це в інтерв'ю НВ заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачов.



"За останні два місяці - на 30-40%, залежно від виду зерна. Я думаю, зростання продовжиться", - зазначив Горбачов.

За його словами, найбільше зростає в ціні пшениця і кукурудза.

"Це традиційні експортні продукти, які надходили з України. Кукурудза використовується для виробництва комбікормів, і зростання цін на неї призводить до подорожчання м'яса. А з пшениці печуть хліб. Можна очікувати істотного підвищення цін на хліб і на всі продукти харчування тваринного походження. Україна - це ще найбільший у світі експортер соняшникової олії. Зараз у нас зупинилася більшість екстракційних заводів, тому що практично 98% олії йшло через порти. Йде істотне зростання цін на олію в тому числі", - заявив Горбачов.

Експерт також зазначив, що на міжнародному ринку спостерігатиметься суттєвий дефіцит соняшникової олії.

"Розуміючи яку загрозу несе дефіцит продовольства на глобальному ринку, а також важливість експорту зерна для економіки України, наші міжнародні партнери намагаються нам допомогти. ЄС розробляє свій план з підтримки експорту українського зерна, який покликаний ліквідувати бюрократичні та технічні проблеми, що виникають на кордоні з країнами ЄС при експорті зерна з України. Також Канада і США заявили, що працюють над тим, щоб повернути українське зерно на світовий ринок", - заявив Горбачов.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
На Буковині перевіряють перевізників: оштрафували водія автобуса «Чернівці — Ужгород»
20 386
На Буковині жінка мчала з хворою дитиною: поліція супроводила авто до лікарні
18 099
Подаровані Чернівцям автобуси із Чехії використають під час ремонту Головної
16 925
До Чернівців прибули міністри закордонних справ України, Румунії та Молдови
11 521
Нові мости та пункти пропуску: що обговорювали у Чернівцях міністри закордонних справ України, Румунії та Молдови
10 756
Град, грози, шквали. Завтра на Буковині різко погіршиться погода
10 608
Не ремонтували майже 70 років: на Буковині відновили міст на трасі Чернівці – Хотин
8 516
На Буковину прибув потяг із переселенцями із Донбасу - фото
6 385
Рівень алкоголю перевищував норму у 13 разів: у Чернівцях п'яний водій вчинив ДТП
6 313
Допомога Чернівцям на мільйони: в якому стані подаровані чехами автобуси - фото
5 950


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.