* На правах реклами
Скільки ваших знайомих за останні два місяці виїхали за кодон? За офіційною статистикою ООН з 24 лютого до 1 травня кількість українців, що перетнули кордони інших держав, перевищила п’ять мільйонів. Здебільшого це жінки та діти, які шукають притулок по цілій Європі й навіть на інших континентах. Якщо говорити цифрами, то найбільше осіб залишилось у Польщі – близько 2,5 мільйони. Однак дехто вирішив їхати далі. Наприклад, до Німеччини за два місяці виїхало майже 400 тисяч українців. Звісно, хтось поселився у родичів, хтось у помешканнях для біженців, але дехто таки вирішив покладатися лише на власні сили та винайняв житло. Останній варіант, звісно, є більш витратним, проте люди, які його обрали, мають більше прав та можуть реально оцінити свої можливості. А щоб змогти повноцінно жити та забезпечити своїх дітей, українці активно цікавляться працевлаштуванням у Німеччині. Яким би збоку пошук вакансій легким не здавався,
робота за кордоном має багато своїх нюансів.
На яких сервісах можна побачити, які спеціалісти потрібні, яку зарплату пропонують українця та які умови праці – далі.Як знайти роботу за кордоном?
Аби працевлаштуватись через центр зайнятості, потрібно мати дозвіл на роботу, добре володіти мовою, мати страховку та багато інших документів. Знайти роботу самостійно чи з допомогою друзів набагато простіше. Сьогодні створено багато сервісів, що дозволяють швидко і легко переглянути вакантні посади. Однак в пошуку роботи за кордоном спішити не потрібно. Краще перевірити вакансію на кількох сайтах, адже через великий потік біженців дехто вдається до обману. Перевіреною платформою, яка вже багато років допомагає українцям знаходити роботу в інших країнах, є
LAYBOARD.com. Тут відібрано понад 170 тисяч вакантних робочих місць у різних куточках світу. Варто лише правильно застосувати фільтри – вибрати одну із 70 країн та бажану сферу роботи, а система сама підбере вам актуальні вакансії. Наприклад, сайт пропонує 23600 посад для роботи в Німеччині.
Які спеціалісти потрібні в Німеччині?
Кажуть, якщо справді хочеш працювати – то робота обов’язково знайдеться. Воно то так, але завжди хочеться знайти справу до душі, оплата якої буде відповідною. Якщо проаналізувати сервіс з пошуку роботи, то у Німеччині можуть працевлаштуватись фахівці чи не всіх спеціальностей.
Найбільш потрібними є такі фахівці:- програмісти/дизайнери
- інженери
- маркетологи
- адміністратори/ресторатори
- медики
- - економісти
- продавчині
- консультанти
- офіціанти.
Однак отримання однієї із цих посад потребує профільної освіти, володіння німецькою мовою мінімум на рівні В1 та постійного місця проживання. А коли у вас немає вищої освіти та ви говорите ламаною німецькою, то можете приглянутись до вакансій доглядальниць, прибиральниць, комплектувальників, різноробів на заводи та фабрики, пакувальників, помічників на виробництві тощо.
Для студентів за умови доброго володіння німецькою та англійською мовами можливі варіанти стажування на різних підприємствах – в туристичних фірмах, банківських установах, ІТ-компаніях, з високою ймовірністю подальшого працевлаштування.
Зараз підбір роботи для українців є набагато спрощеним у багатьох країнах Євросоюзу. Однак варто пам’ятати, якими б вигідними та приємними не були умови праці, ретельно перевіряйте роботодавця, пошукайте відгуки про компанію, а за можливості поспілкуйтеся з іншими працівниками. Лише переконавшись у добросовісності роботодавця, підписуйте усі документи.
10-05-2022, 14:05
0
838