Аптеки повинні приймати і паперові, і електронні рецепти на ліки, - МОЗ

новини / Новини України
1 108
0

Аптечні заклади України зобов’язані приймати і електронні, і паперові рецепти на лікарські засоби, зокрема – на препарати з програми "Доступні ліки" та інсуліни.

Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда.



"У контакт-центр міністерства надійшло повідомлення, що деякі аптеки не відпускають препарати за паперовим рецептом. Спільно з Держлікслужбою ми провели вибіркову перевірку, а потім – додаткову зустріч з операторами ринку, яка стосувалася змін у нормативно-правовій базі, зроблених ще в перші дні війни. Тому зараз проблем із видачею інсулінів та препаратів з програми "Доступні ліки" за паперовими рецептами не повинно бути", – пояснив перший заступник міністра.

Міністерство спільно із Держлікслужбою продовжить моніторинг аптечних закладів, щоб переконатися, що усі аптеки вже використовують ці зміни.

У комунальних аптеках ліки з програми реімбурсації уже відпускається за обома видами рецептів.

Рецепти на препарати з "Доступних ліків" та на інсуліни повинні бути виписані на місяць.

Зараз в Україні є понад мільйон флаконів інсуліну. Його також закупили централізовано і в ті населені пункти, де аптеки не працюють. Аптеки з інсуліном можна знайти за допомогою сервісу Tabletki.ua.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
У прокуратурі розповіли, які поранення отримали поліцейські під час стрілянини на Буковині
7 132
З'явилося фото чоловіка, який стріляв у поліцейських на Буковині
6 590
На Буковині невідомий стріляв у двох поліцейських: введено спецоперацію
5 729
Школяр із Чернівців, який торік відмовився співати з росіянами, переміг на міжнародному фестивалі
5 355
У мерії Чернівців пояснили, чому на сходах з’явилися плити із зображеннями померлих
4 836
У Чернівцях попрощаються із мужнім захисником Романом Пономаренком
2 950
«Врятував безліч дітей»: помер відомий чернівецький лікар Іван Пастернак
2 872
У боях за Україну поліг захисник із Буковини Олександр Реус
2 515
«Його шафка досі підписана»: вчителька загиблого в ДТП хлопчика з Чернівців поділилася болючими спогадами
2 142
На прилавках з'явилися справжні боровики: скільки коштують лісові гриби у Чернівцях
1 824