"Сім годин із мішком на голові в машині": мер Мелітополя розповів про своє перебування у полоні окупантів

новини / Новини України / Війна з Росією
2 392
0

Мер Мелітополя Іван Федоров після визволення з російського полону, в якому провів шість днів, розповів про подробиці обміну.

Про це він повідомив в інтерв'ю телеканалу "Настоящее время".



За словами Федорова, то була друга спроба обміну. Перша спроба обміну виявилася невдалою.

"Вона проходила у понеділок, мене возили більше семи годин у машині, після чого повідомили про те, що обмін не відбудеться. Повернули назад у камеру. Повірте мені, це досить важке випробування, коли сім годин тебе возять із мішком на голові. Ще добу, півтори доби я перебував у камері", — розповів мер.

Окупанти брехали Федорову, що нібито Україна відмовилася його забирати. Після цього була друга спроба обміну. Обмін проводився вже у темну пору доби. Він був призначений на 17.30, але через затримку відбувся вже о 18.40, коли було темно.

"Я був упевнений, що обмін не відбудеться і цього разу, але, дякувати Богу, обмін відбувся. І як ви бачили, мене обміняли на дев'ять російських солдатів. Але солдатами цих — напевно, за віком я не можу сказати "дітей" — юнаків, їх точно не можна назвати, бо хлопцям по 18-19 років. Але це ті люди, які прийшли вбивати мій народ у мою країну. І ось так відбувся другий обмін", — повідомив колишній в'язень окупантів.

Федоров зазначив, що у полоні його не били, проте тиснули психологічно.

"У камері, коли зі мною були переговори, коли від мене потрібно було щось отримати, часом перебувало п'ять, шість, сім військових довкола мене зі зброєю. Вони мене руками не чіпали, але повірте, семеро людей зі зброєю, що стоять поруч, достатньо, щоб переконливо довести свою позицію. Або в сусідній камері когось катували — і були чутні ті крики, які точно психологічно тиснуть так, що це абсолютно точно можна порівняти з тиском", — додав мер Мелітополя.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Африканська спека накрила Україну: синоптик назвав дату, коли стане прохолодніше
11 936
У Дністровському водосховищі - критично низький рівень води: на ГЕС зменшили виробіток електроенергії
5 311
На Буковині попрощаються з відважним захисником Василем Мацейком
5 246
У Києві через обстріл майже 30 постраждалих: горіли "швидкі", будинки та кіностудія
4 602
Пенсії в Україні оформлюватимуть інакше: кому від серпня стаж зараховуватимуть за новими правилами
4 239
Пенсіонерам необхідно змінити картки: один із великих банків припиняє роботу з Пенсійним фондом
4 132
Реставрація за 2,6 млн грн так і не почалася: на Буковині судитимуть підрядника
3 588
Курс валют на 1 серпня: скільки коштують долар, євро і злотий
3 542
У басейн забороняють приносити воду та їжу: фахівчиня пояснила, чи це дозволено
3 376
Сьогодні на Буковині попрощаються з двома полеглими воїнами
3 008