Керівникам медзакладів у Чернівцях пригрозили штрафами за переведення медсестер на неповний робочий день

новини / Новини Чернівців
2 706
0

Керівників комунальних медичних закладів, які будуть лише "формально" переводити медсестер на неповний робочий день, оштрафують на значну суму.

Про це повідомила менеджерка громадського здоров'я управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради Надія Лабанда, пише molbuk.ua



"Хочу звернутися до керівників комунальних медичних закладів: будь ласка, не зловживайте своїми повноваженнями і не організовуйте "суто формальне" переведення працівника на неповний робочий день – 0,75 чи 0,5 ставки! У МОЗ попередили, що така ситуація є неприпустимою. А працівники, які зіштовхуються з такими діями керівництва, мають звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці", - наголосила Надія Лабанда.

Як відомо, з 1 січня цього року медичні сестри державних закладів охорони здоров’я та комунальних некомерційних підприємств повинні отримувати зарплату на рівні не менше 13 500 грн., а лікарі – не менше 20 000 грн.

Якщо ж лікар чи медсестра працює неповний робочий день або тиждень, їх зарплату розраховуватимуть пропорційно до відпрацьованого часу. Так прописано у постанові КМУ "Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров'я" від 12.01.2022 р. №2.

"Якщо інспекційним відвідуванням Держпраці буде встановлено, що медпрацівника формально переведено на неповний робочий день, а фактично він працює повний, то керівник медичного закладу сплатить штраф – 65 000 гривень за кожного працівника", - попередила чиновниця.

Також у МОЗ створений контакт-центр, зателефонувавши до якого, можна отримати відповіді щодо виплат нової базової зарплати медикам.

Телефон контакт-центру: 0-800-60-20-21.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У громаді на Буковині заборонили ввечері їхати на мотоциклах
12 719
На Буковині хлопця, якого шукали 10 діб, знайшли мертвим - поліція
11 474
Гроза та сильний вітер: на Буковині очікується різка зміна погоди
7 290
Тепер це лом: волонтери з Чернівців зібрали уламки ракети
6 393
Сильна магнітна буря: вчені попередили про потужний геомагнітний шторм і скільки днів він триватиме
6 377
У боях за Україну загинув випускник юридичного факультету ЧНУ Олександр Товарніцький
5 695
Керівнику "Чернівціводоканал" оголосили підозру: на комунальному підприємстві зробили заяву
4 488
«Ці кошти можуть стати єдиною надією»: у Чернівцях триває збір на допомогу для постраждалих від ракетного обстрілу
4 367
Виводив людей з будинку: історія рятувальника, який став відомим завдяки фото
4 075
На Буковині оголосили підозри 10 посадовцям за розтрати бюджетних коштів на великі суми
3 717