Чи захистять наявні вакцини від "Омікрону": епідеміологиня дала відповідь

новини / Новини України
1 592
0

Багато останніх досліджень свідчать, що більшість вакцин, які використовують у світі, або зовсім неефективні, або малоефективні проти "Омікрону".

Чи так це насправді, розповіла в інтерв'ю ТСН.ua епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк, пише ТСН.



"Ті дослідження, які фігурують у Мережі, з приводу неефективності вакцин, тут дуже треба добре вникати, що це за дослідження, на якій вибірці зроблені та стосовно чого проводилося дослідження. Тобто, якщо ми говоримо в цілому про ефективність проти захворювання, то взагалі мало вакцин гарантують 100% захист. Більшість вакцин гарантують профілактику тяжкого перебігу COVID-19", - наголосила медикиня.

Сояк зазначила, що більшість вакцинованого населення переносить у легкій формі будь-які штами COVID-19.

"Новий штам, це ще не означає повноцінно новий вірус. У будь-якому випадку залишається та частина білка, що є основою вірусу. А деякі частинки модифікуються та утворюються нові штами. Тож у будь-якому випадку певний відсоток захисту є. І якщо він є, звісно, треба ним користуватися. Ми вже дуже давно не розраховуємо на 100-відсотковий захист, але, знову ж таки, чому б додатково не зменшити ті ризики, які є для людини, особливо якщо ця людина з груп ризику", - зазначила вона.

Катерина Сояк переконана, що вакцинація все одно діє: вона профілактує тяжкий перебіг захворювання.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Лишилося дві найхолодніші ночі: синоптикиня розповіла, коли чекати потепління
73 855
Раптово втратив свідомість: на Буковині поліцейський трагічно помер під час служби
23 866
У Чернівцях група лікарів допомагала ухилянтам оформити інвалідність: подробиці
15 453
Провулок Ентузіастів - на вулицю Героїв УПА: у Чернівцях перейменують дві вулиці та стадіон
9 657
Буковинцю, який кинув гранату в поліцейських, повідомили про підозру
7 031
10 тисяч євро за кожного: на Буковині викрили схему переправлення ухилянтів
6 854
Світла буде більше: на Буковині оновили графік відключень світла на сьогодні
6 502
У Чернівцях низка будинків залишиться без води на невизначений термін: адреси
5 496
Апеляційний суд залишив під вартою підозрюваного у викраденні 13-літньої школярки
5 321
Чоловік, який кинув гранату в поліцейських на Буковині, був п'яний: відео затримання
5 319