Традиційно на зимові свята дітям купують цукерки. Проте таке доповнення до подарунків не приносить для малечі користі.
У МОЗ України радять замінити звичні цукерки на корисніші продукти, адже в таких солодощах міститься багато "вільних" цукрів.
Зазначається, що велика кількість таких цукрів у раціоні може спричинити надлишкову вагу, погіршити стан шкіри, призвести до розвитку карієсу, захворювань серця тощо.
"До "вільних" цукрів належать ті сполуки, що додають до харчових продуктів і напоїв виробники, кухарі або самі споживачі. Тобто "вільний" цукор – це той, який ви додали собі в чай або кухар – до соусу в ресторані, або виробник – у кетчуп із супермаркету", – наголошують в МОЗ.
Додаткові цукри повинні становити у нашому раціоні менш ніж 10 % загальної кількості спожитої енергії, зазначають у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Скільки цукру можна споживати на день
Загалом більшість дорослих із малоактивним способом життя витрачають у день в середньому 2000 ккал. Для такої категорії людей можна споживати в день до 50 г цукру на добу, що відповідає 10 чайним ложкам. Та у МОЗ, ґрунтуючись на порадах експертів ВООЗ, радять вживати ще менше – до 25 г або до п’яти чайних ложок. Така кількість "вільного" цукру міститься, наприклад, у склянці фруктового соку.
Що подарувати дітям замість цукерок
У МОЗ наголошують, що солодощі, які ви купуєте для дітей, повинні бути і смачними, і корисними водночас. Так, шоколадні цукерки, льодяники і пакетований сік можна замінити на:
- пастилу без цукру,
- сухофрукти,
- натуральний морс,
- узвар,
- ягідно-фруктовий чай.
"Уникайте продуктів харчування промислового виробництва, смаженої їжі: пончиків та пиріжків. Замість магазинних бісквітів, печива та крекерів, що місять чимало барвників і консервантів, знайдіть найпростіший рецепт – і приготуйте вдома. Морквяний пиріг, бананове печиво, пудинг із насіння чіа/льону, яблука, запечені з корицею, домашнє морозиво з йогурту або сорбет із ківі", – наголошують у відомстві.
Також дітям краще купувати свіжі сезонні фрукти, які багаті на клітковину, вітаміни та антиоксиданти:
- мандаринів,
- хурму,
- яблука,
- груші пізніх сортів,
- апельсини.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-12-2021, 00:16
0
1 188