Україна має техннології для виявлення штаму коронавірусу "Омікрон". До того ж цього варіанта вірусу фіксується такий специфічний прояв, як підвищена втома.
Про заявив голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко в ефірі телеканалу LIVE.
Чи готова Україна виявляти "Омікрон"
Він зазначив, що питанням виключно часу є те, коли новий штам "Омікрон" потрапить на територію України.
"Що стосується можливості виявляти штам "Омікрон". Так, в Україні є дві технології - метод Сенгера та NGS... Але, на жаль, наші лабораторії ще не працюють на повну потужність, але така можливість у нас є", - сказав Кравченко.
Наразі, пояснив він, в Україні пацієнтів, в яких є підозра на хворобу COVID-19, спершу діагностують загальними діагностиками ПЛР. Якщо захворювання підтверджується – людину повторно діагностують специфічними ПЛР-діагностиками на штам "Дельта".
У разі негативного тесту, додав Кравченко, зразки передають до центральної вірусологічної лабораторії Центру громадського здоров’я, де методам секвенування NGS проводяться відповідні дослідження.
Специфічний прояв штаму "Омікрон"
За його словами, дані вчених із ПАР свідчать, що одним із специфічних проявів штаму "Омікрон" є підвищена втома, схожа за ознаками на синдром хронічної втоми. Наразі, зауважив голова Національної медичної палати України, помічається саме така характерна ознака.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-12-2021, 17:45
0
2 543