Карантин припинено, але дезінфекцію в області ще проводитимуть

новини / Здоров'я
2 304
0
Епідемічна ситуація в краї стабілізувалася, карантинні заходи припинено, проте у навчальних закладах краю ще два тижні дотримуватимуться дезінфекційного режиму. Окрім того, на Буковині триває підготовка до другої хвилі захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, яку епідеміологи прогнозують на кінець січня – початок лютого наступного року. Про це йшлося сьогодні прес-конференції голови обласної надзвичайної протиепідемічної комісії – заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Грушка.

Аби підготуватися до можливого спалаху захворюваності, в область вже завезли необхідне обладнання для лабораторних досліджень, формується запас засобів індивідуального захисту, медичних препаратів, щойно в область надійде вакцина, розпочнуть добровільне вакцинування буковинців. Тим буковинцям, які належать до основних груп ризику, тобто медикам та працівникам, діяльність яких передбачає постійний контакт з людьми, зроблять щеплення безкоштовно та за особистою згодою, повідомив Олександр Грушко.

Від початку епідемії, станом на 27 листопада, по області зареєстровано 72 тис. 76 випадків захворювання на грип та ГРВІ. У значної кількості хворих спостерігався важкий перебіг грипу і ГРВІ та ускладнення нетиповими пневмоніями (важкий респіраторний дистрес-синдром), які потребували надання медичної допомоги в умовах відділень інтенсивної терапії.

Як відзначив Олександр Грушко, станом на 27 листопада, у відділеннях реанімації перебувало 7 осіб, з них на штучній вентиляції легень жодного пацієнта. За період від початку епідемії, 25 хворих померли, в тому числі вагітні та породіллі - 3. За результатами обстеження лабораторією вірусології та СНІД ЦСЕС МОЗ України 21 зразка від хворих по Чернівецькій області, в чотирьох випадках отримано позитивний результат при дослідженні на пандемічний грип, таким чином лабораторно підтверджено циркуляцію на території області в тому числі і пандемічного грипу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У центрі Чернівців відкрився перший в Україні рекрутинговий центр 108 батальйону бригади "Едельвейс" - фото
«Долар слабшає через глобальні зміни»: чому долар у світі дешевшає та чого чекати українцям
Смертельна аварія у Чернівцях: водій автомобіля збив велосипедиста
«Стояли впритул до ворога»: прикордонник з Буковини про бої на Донеччині
ексклюзив
На Буковині синоптики попередили про пориви вітру
Масована нічна атака РФ: ракети летіли на Львів, під ударом захід України
28 червня, 2025
З нагоди Дня Конституції України на горі Веприк розгорнули 20-метровий прапор - фото
«Не завжди діти відразу говорять про це»: скількох педофілів засудили на Буковині за останні п’ять років
ексклюзив
«Тато – мій ангелик»: дружина загиблого воїна з Буковини просить визнати його Героєм
Сьогодні на Буковині попрощаються із воїном Віталієм Шалаєвим