5 міфів про тварин, в які ми помилково віримо

новини
1 808
0
5 міфів про тварин, в які ми помилково віримо

Не можна навчити стару собаку новим трюкам

Це нетолерантне до старих собак британське прислів'я — вигадка, безсовісно далека від істини. В рамках імпортозаміщення пропонуємо придумати вітчизняне прислів'я — наприклад, "дресувати стару собаку простіше, ніж оскаженіле цуценя", інформує Ukr.Media.



Так ось, собаки старшого віку цілком успішно навчаються тими ж методами дресування, що і цуценята. Це взялися довести Адам Севідж і Джеймі Хайнеман в одному з епізодів "руйнівників міфів" в 2007 році.

Адам і Джеймі перевірили теорію про те, що старі собаки занадто вперті, щоб вивчати нові трюки. За якийсь тиждень вони змогли навчити двох семирічних аляскинських маламутів сидіти, стояти, лягати, повзти і навіть давати лапу.

Якщо експеримент Адама і Джеймі не викликав у тебе довіри, прислухайся до Асоціації професійних дресирувальників собак (The Association of Professional Dog Trainers) і американської ветеринарної асоціації. Ветеринари і дресирувальники стверджують, що здорову, хоч і немолоду собаку можна дресувати за допомогою системи заохочень, як цуценя. Тобто, наприклад, пригощати ласощами за кожну правильну дію.

Верблюди зберігають воду в горбах

Ніякої води в горбах, ясна річ, немає. У цій частині тіла завбачливий арабіан накопичує жир, який використовує як їжу у важкі часи — наприклад, під час довгих переходів через пустелю. Запас може досягати майже 40 кілограмів жиру.

За рахунок горба тварина цілком може протриматися без їжі кілька тижнів. Коли запас жиру вичерпується, горб стає м'яким і втрачає форму. Діставшись нарешті до водопою, бактіан легко випиває 150 літрів води. Цієї води не вистачить, щоб наповнити басейн, але стандартна ванна в міській квартирі заповниться з гіркою.

До речі, в арабській мові є 160 синонімів слова "верблюд".

Кішки — природжені вбивці

Приматів з кішками пов'язують складні абьюзівние відносини. Сотні тисяч років тому не було для шаблезубої рисі поживнішого обіду, ніж задрімала на дереві людиноподібна мавпа. Звідси і міфи про те, що кішки — кровожерливі вбивці, які вічно нишпорять в пошуках м'яса.

Насправді агресивна поведінка неприродна для кішок. Це одні з найбільш розважливих хижаків на планеті, які точно знають, коли і кого атакувати, щоб мати максимальний шанс вижити в сутичці. Тож якщо ти зіткнешся з великою кішкою на узліссі джунглів, велика ймовірність, що кішка відступить. Зазвичай тварина думає, що вижити в сутичці з людиною неможливо, і вважає за краще не ризикувати.

До того ж кішки не найщасливіші хижаки: за оцінкою американського етолога Джорджа Шаллера, який вивчав бенгальських тигрів, лише в одному випадку з двадцяти хижакові вдається наздогнати і вбити жертву. А у леопардів, що мешкають в південноафриканському Національному парку Крюгера, в шести випадках з семи полювання закінчується невдачею, повідомляє BBC.

Кішки — егоїстичні і байдужі створіння

У будь-якого кошатника є знайомий, переконаний, що кішки — найгірші створіння на планеті, сильно поступаються собакам по частині відданості і любові до господаря.

Погана репутація котів має під собою деяку основу: собак ми одомашнили набагато раніше. Тисячі років собаки полювали з нами разом і сторожили наші печери, поки дикі шаблезубі коти жили в лісі, подалі від цих дивних шкіряних мішків.

Тому і ще тому, що кішки — несоціальні тварини, які не збираються в стада, не полюють спільно і не потребують ієрархії, вони більш самостійні, ніж собаки, і гірше вміють демонструвати свої емоції. Вони не вміють зустрічати тебе з роботи з радісними вересками, через що здобули репутацію холоднокровних, егоїстичних істот.

Якщо хочеш жити зі своїм котом у мирі та злагоді, навчися читати котячу мову. Так, наприклад, якщо кіт вперто повертається до тебе спиною, зовсім не означає, що він тебе ігнорує. Якраз навпаки: йому не вистачає уваги і він хоче, щоб ти поуговорював його поспілкуватися.

І, до речі, протяжні і короткі "мявкання" кішки придумали, щоб говорити з людьми. Спілкуючись один з одним, вони не видають подібних звуків.

Дельфіни — покірні і добрі істоти

Дельфіни займають друге місце в рейтингу найрозумніших тварин після приматів каналу Animal Planet і в безлічі інших рейтингів теж. Наївні жителі суші гомо сапіенс чомусь вирішили, що до розуму обов'язково додаються ще доброта і благородство, і наділили дельфінів цими якостями по самі плавники.

Так ось, не ведися на чарівну посмішку пропливаючого повз вашого туристичного човна дикого дельфіна і його запрошення поплавати разом. По-перше, швидше за все, у тебе сонячний удар. По-друге, дикі дельфіни куди небезпечніші і агресивніші приручених.

На волі в дельфінячих зграях прийнято гвалтувати самок, причому іноді це роблять два-три самця, і вбивати дитинчат. А ще дикі дельфіни практикують сексуальні ігри з особинами іншого виду і під час домагань можуть випадково втопити людину-іншу, якщо справа відбувається у відкритому морі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

11:59
8500 євро до Румунії: у Чернівцях затримали провідника чоловіків призовного віку
11:48
На одній із вулиць Чернівців повністю обмежать рух: яка причина
11:40
Горіла кухня та будинок: на Буковині трапилося 4 пожежі
11:20
Весняне тепло: синоптикиня розповіла, коли чекати зміни погоди
11:00
У Чернівецькому художньому музеї відкрили виставку до дня рідної мови
10:40
Розвідка повідомила, як російська пропаганда готується «відзначати» роковини вторгнення
10:20
Колекторам заборонять вимагати борги у ветеранів: уряд подав законопроєкт
10:08
Цей незвичайний гриб лікує десятки хвороб: де його шукати вже у березні
10:00
Українською звучить краще: три популярних фрази, які ми перекладаємо неправильно
09:40
На Буковині неповнолітні провідники відправляли ухилянтів до Румунії
09:20
Мав гарний голос та вмів співати: що відомо про загиблого воїна з Буковини Володимира Бойко
08:59
Українського експосадовця підозрюють у відмиванні через Францію понад 387 млн гривень
08:41
Росія вночі атакувала Україні 160 дронами та балістикою: ППО збила 87 БПЛА — Повітряні сили
08:33
За минулу добу на фронті - 121 боєзіткнення. Найгарячіша ситуація на Покровському напрямку
08:15
Сьогодні на Буковині попрощаються з двома відважними воїнами
08:00
Яке сьогодні, 21 лютого, свято: що не можна робити та народні прикмети
07:45
Прощання з Героєм та карантин на Буковині: головні новини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 21 лютого не буде світла
07:15
Продукт для ідеального сніданку. Як правильно зберігати цілі та нарізані авокадо
07:00
Погода на Буковині 21 лютого
02:00
Підживіть розсаду йодом: маленька хитрість, яка пришвидшує ріст
01:45
Важливий нюанс: навіщо замочувати волоські горіхи і чи дійсно це необхідно робити
01:30
Ця маска для обличчя покращує стан шкіри та бореться з висипаннями
01:15
Чай як альтернатива каві: міф чи реальний спосіб залишатися бадьорим
01:00
Побутові прилади, які потрібно вимикати з розетки на ніч: помітно зекономите
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм