Шмигаль обговорив зі «слугами народу» ситуацію з тарифами на газ

новини / Новини України / політика, влада
2 535
0
Шмигаль обговорив зі «слугами народу» ситуацію з тарифами на газ

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль разом з т. в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком та головою НАК "Нафтогаз" Андрієм Коболєвим провели зустріч із народними депутатами фракції "Слуга народу", під час якої обговорювалася ситуація щодо тарифів на газ для населення.

Про це глава уряду написав у Телеграмі, повідомляє molbuk.ua.



"Основна тема розмови — це ситуація з тарифами для населення. Перш за все з тарифами на газ та його доставку. Представники Міненерго та "Нафтогазу" представили два плани, обидва з яких призведуть до зниження платіжок для людей", - написав Шмигаль.

Він подякував парламентаріям за зустріч та спільну роботу. "Нам важливо було почути конструктивні пропозиції до обох планів. Це дасть можливість якнайшвидше ухвалити низку управлінських рішень, які сприятимуть встановленню справедливих цін на газ", - підкреслив Прем'єр.

Як повідомляв Укрінформ, із 1 січня в Україні зросли тарифи на газ та його транспортування, а також було скасовано пільгову вартість на 100 кВт електроенергії на місяць для приватних споживачів.

У зв’язку зі зростанням цін на компослуги відбулася низка протестів у різних регіонах, зокрема, на Харківщині, Полтавщині, Миколаївщині, Херсонщині, Буковині, Прикарпатті, Чернігівщині.

Прем'єр-міністр 11 січня інформував про те, що Кабінет Міністрів напрацював два підходи, які дозволять знизити ціну на газ для населення. Зокрема, у першому підході, який пропонує Міністерство енергетики, передбачається формування тарифів на газ за формулою "ціна на європейських хабах "мінус" транспортування газу до України".

Крім того, пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників. Як наслідок очікується суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил.

У другому підході, який пропонує НАК "Нафтогаз", передбачається посилення конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ, як це вже робить "Нафтогаз".

Крім того, пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Міланка осиротіла: у селі під Чернівцями поховали жорстоко вбиту 21-річну жінку — відео
1 199 668
Завтра на Буковині поховають 21-річну жінку, яку жорстоко вбив свекор і закопав на городі
1 027 152
Це горе для обох родин: дружина підозрюваного у вбивстві 21-річної жінки розповіла про подробиці трагедії
119 639
У Чернівцях біля автостанції збудують супермаркет
84 486
Поліція розшукала 17-річного хлопця, який зник безвісти
57 583
Абрикоси підмерзли, а цвітіння затрималося: як заморозки вплинули на фруктові сади на Буковині
40 884
Чернівці 100 років тому: оживили старі фото міста - відео
35 313
Поліція показала, як на Буковині шукають зниклого 17-річного хлопця – відео
29 105
У Чернівцях подружжя виховало 25 дітей: як живе їхній дитячий будинок сімейного типу - відео МБ
22 525
Знову гірка втрата: на Буковині проведуть в останню дорогу медика Ігоря Кумку
20 161